za Legem do Roztok

Výlet do Roztok na výstavu Lega jsme odkládali poměrně dlouho, až se konečně vyčasilo a vyrazili jsme.

Autobusem 236 jsme z Krakova dojeli do Zámků a odtud jsme podél vody zamířili do Klecan.

Tato trasa je výborná v tom, že se na ní stále něco děje. Na protějším břehu jezdí jeden vlak za druhým, nad hlavou létají letadla,…stále je na co koukat.

Akorát ten povrch cesty nic moc. Navíc jsem si nebyla jistá, jestli by se mi povedlo veliký kočár nacpat na přívoz a do vlaku a tak jsem vzala golfky…no a golfky do tohoto terénu skutečně nejsou tím nejvhodnějším vozidlem, hrcali jsme se ty cca. 3 km hodinu a půl. Moje blbost. Teď už vím, že se na této trase dostanu všude velkým kočárem, takže příště to zvládneme mnohem rychleji. Mimochodem, na to, že A2 je jedna z hlavních Pražských cyklostezek, je její stav skutečně alarmující.

A na protějším břehu již vidíme  zámek, cíl naší cesty…jen si ještě musíme kousek zajít k přívozu.

labutě

Romantika…pokud člověk zoomuje dostatečně na to, aby nebyla vidět „penicilínka“.

A už jsme v Klecanech. Přívoz jezdí v půl a v celou, takže přicházíme právě včas, abychom naskočili. Dětské hřiště opodál si můžeme maximálně zdálky vyfotit …ale nevadí, dojde na něj jindy. Na přívozu platí dospělý 12Kč, kočár je za 5Kč a děti do 6 let plují zdarma. Naštěstí to není moc, protože podle toho, jak byl Vojta nadšený, budeme asi jezdit často:)

A znovu…zámek v Roztokách je pěkný…

…ale nikde jinde jsem nezažila, že by člověk vešel zámeckou branou a otevřel se mu takovýto pohled na hlavní nádvoří…

Výstava Lega- otevřeno út-ne, 10- 18hod, vstupné 50Kč (platí na všechny probíhající výstavy)

Výstava je moc pěkná, zejména jsou populární jezdící mašinky, které si mohou malí návštěvníci sami ovládat a pak Lego stoleček s kostičkami, kde si mohou něco vlastního vytvořit. Bohužel nemají k dispozici Duplo a z těch malých kostiček se Vojtovi stavělo dost špatně…Krokodýlku pro změnu nejvíce zaujaly schody, ze kterých se odvážně snažila spadnout (ale kvůli tomu jsme nemuseli ani nikam jezdit, podobné máme doma taky:)

Z výstavy Lega se Vojta nechal odlákat pod příslibem návštěvy výstavy lidových krojů. Když ale pochopil, že výstava lidových krojů spočívá v pozorování podivně oblečených lidí bez hlavy, tvářil se dost znechuceně…a tak jsem to jen prolítla ve spěchu. Škoda, vypadalo to docela zajímavě…

(na poslední fotce je kroj z Benešovska z pol. 19 stol.)

A nakonec se dětičky trochu unavily v zámecké zahradě a hurá na vlak. Žlutý vlak na Holešovice jezdí co půl hodiny a lístek (s tramvajenkou) stojí 11Kč.

Takže když si to shrneme,

čas: Bohnice- zámek, 2 hodiny čistého času (s dobrým kočárem méně), 2-3 hodiny na výstavě (záleží jak vášnivého máte doma skladatele) Roztoky- Holešovice- 11 minut.

peníze: 17Kč přívoz, 50Kč výstava, 11Kč vlak…posezením v zámecké kavárně náklady vzrostou:)

dojem: velmi dobrý, půjdeme zas

výstava Lega trvá do 25.6., výstava lidových krojů trvá do 18.7.

Comments are closed.