všichni na Petřín

Pokud vám přijde, že tu je poslední dobou čím dál tím víc fotek a čím dál tím méně psaného textu, tak se vám to nezdá. Je to způsobeno mojí ztrátou schopnosti dát dohromady souvislou větu. Můj spánkový deficit narůstá téměř tak rychle, jako náš státní dluh.

Medvěd zrušil naše střídavé vstávání k Vojtěchovi se slovy, že on nemůže vstávat před šestou, protože chodí do práce a musí být schopen pracovat (zatímco já si celý den válím šunky, takže v mém případě nevadí, že dny prožiju jak v mlžném oparu…což tedy neřekl, ale jako by se stalo) Já jsem sova, brzké ranní vstávání mě ubíjí…a to nám teď o víkendu posunou čas, takže budu vstávat před pátou. Oujé!

No nic… sice u sebe pozoruji ztrátu jistých schopností, třeba si něco zapamatovat , nebo se soustředit na více věcí najednou…ale dokud jdu, tak neusínám, takže dny musím trávit neustálým pochodováním. Třeba na Petřín.

Původně jsme tedy měli jet nahoru lanovkou, ale zrovna byla mimo provoz a tak jsme šlapali pěšky… alespoň  jsme si zasloužili oběd a o hodně víc jsme toho viděli. Společnost nám dělaly dvě krásné slečny, jedna velká a jedna malá a tak nám ta cesta rychle uběhla.

Na páté fotce od konce si všimněte, jak se Krokodýlka, která obyčejně vřeští jen když ji někdo cizí (jako třeba babička) sáhne na madlo kočárku, drží tety za ruku a vůbec ji netrápí, že matku nechala někde vzadu…

Navštívili jsme zrcadlové bludiště, kde se mi tedy moc nezadařilo fotit, bylo tam příliš mnoho zrcadel a příliš mnoho neposedných dětí (viz.4 foto:), budu to teprve muset natrénovat:

A nakonec jedna srdcová záležitost, kde je skoro těžko k uvěření, že se nejedná o aranžovanou fotku:

7 Comments

 1. jana napsal:

  Hezké :) . Taky jsem ráno dost vyřízená se vstáváním, změna času prý podle Kače má ale naopak pomoci! Vkládám do ní naděje… tak jak to tedy je?

 2. Sandra napsal:

  Je to tak,ze zatimco nyni vstavaji moje deti pred sestou,podle noveho casu budou vstavat pred patou…opet budu vstavat do tmy…

 3. Sandra napsal:

  Ne,tak zmena,pokusila jsem se zamyslet a zjistila jsem,ze nebudu vstavat za tmy…ale presto trvam na tom,ze to bude horsi- podle biologickych hodin budu porad vstavat v sest a podle skutecnych hodin to bude trvat o hodinu dele, nez se dum zacne probouzet, nez otevrou obchod,atd.

 4. Kacz napsal:

  Já mám za to, že když děťátko dnes vstává v 6,30, bude najednou vstávat v neděli v 7,30. Akorát večer půjde spát až v devět.

 5. jana napsal:

  Nedaří se mi zamyslet se nad tím tak jak tobě… :) . Nechám se překvapit, kdy dítě vstane… tyjo ale před šestou vstávají? to je síla…

 6. mamababa napsal:

  Ta fotka z Petřína Vojtíška a Terky je úžasná. Jo ranní vstávání, to si už užívám skoro 30 let, když už to vypadá,že se vyspím, tak hup ,další narušitel. Ono je jedno, jaký je čas, vstávaj podle sluníčka, jo v létě, to si užiješ.Přesvědčuj dítě ve 4 ráno, kdy začne být světlo, že je tak brzo,děs. Výhoda nás starejch matek je v tom, že už nepotřebujeme tak dlouho spát, takže mě už to ani nevadí, ovšem nesmí mě vzbudit 5x za noc,to je potom horší.Vzhledem k Tvým plánům do budoucna se obávám, že se hned tak dlouho nevyspíš:).Když bylo nejhůř a opravdu už to nešlo přežít, tak jsem zalezla k děcku do ohrádky, vzala si tam polštář ,dítě nemělo kam utéct a já si klimbla.Tak se měj na tý mateřský ´´dovče´´, já bych to těm chlapům přála, aby si to povinně jednou v roce na týden vyzkoušeli,ty by skučeli.Něco pro pobavení. Moje kamarádka v lednu porodila císařem dcerku,asi tři hodiny po porodu, kdy byla ještě celá bolavá na jipce, ji volal manžel, kde má brýle, že bez nich nemůže jet autem do Prahy do práce.Po mnoha místech, kde by měl hledat,došli k závěru, že si musí do nejbližšího městečka jet koupit jiný.Odemkl auto, nastartoval ho a odešel ještě něo hledat a protože mají podivný auto, tak se mu takto nastartované samo zamklo. Opět telefon na jipku: sysle, zamklo se mi auto,náhradní klíče mám v kanceláři co mám dělat? Takže ta nebohá žena mu našla spojení na asistenční službu, který přijeli a odemkli mu. Už ani pro ty brejle si nejel a odjel slepý do kanceláře. Upozorňuju, že jejich děti měla celý týden v péči babička.Jo,jo a tak to většinou je všude. Např. můj muž ani po 30 letech neví v kterým šuplíku má ponožky a trenýrky.Pokaždý otevře všechny , než je najde a to už dlouhá léta neměním jejich pořadí.Tak hezké jaro.

 7. Sandra napsal:

  Ohledně časového posunu musím přiznat, že jsem se zmýlila. Posunulo se to na druhou stranu, než jsem si myslela. Nicméně ani tak to není žádná výhra- předtím jsem vstávala v šest, teď mám sice na hodinkách sedm, ale mrtvá jsem pořád stejně:)

  No a co se té historky mamybaby týče, tak to je k pobavení jen pokud se to člověka netýká- když v tom člověk žije, ta k věřím, že to zase tak moc vtipné není…