víkend v Plzni

Teta se strejdou a obě dvě sestřenky prokázali nebývalou odvahu a vzali si oba dva naše drahoušky na víkend k sobě. Po více než roce jsme měli konečně dva a půl dne jen sami pro sebe (tedy, kdybych měla počítat po jak dlouhé době jsme strávili víkend bez dětí, aniž bych byla těhotná, dopočítala bych se někam k jaru 2006)   a tak jsme odjeli do Plzně na wellness pobyt, který Medvěd dostal od jednoho klienta k narozeninám.

Byl to pravda trochu zvláštní pocit, když jsem seděla ve vlaku na Plzeň a z okénka sledovala vlak na sousední koleji, který odvážel moje dětičky opačným směrem…ale zamáčkla jsem slzu dojetí a otřepala se rychle:-)

Víkend jsme si užili. Hodně jsme spali, strašně moc jsme toho snědli, párkrát jsme byli na masážích (na té thajské se Medvěd dokonce naučil thajsky- on to sice popírá a tvrdí, že na tu masérku mluvil anglicky a ona mu odpovídala rovněž v angličtině, ale já tu dvouhlasnou thajštinu ze sousední kóje slyšela úplně zřetelně:) bublali jsme ve whirlpoolu, potili se v sauně, bloumali jsme po městě,

Pivo jsme si dali v hospodě, kde člověk neslyší vlastního slova a v kině jsme shlédli báječný film Mamas & Papas od režisérky Alice Nellis (A jsem hrozně ráda, že jsem ten film viděla dříve, než jsem četla všechny hanlivé kritiky a mohla jsem si tak udělat vlastní nezávislý názor…a můžu říct, že mě to opravdu dostalo. Jen mě trochu trápí, že se s Medvědem nemůžeme shodnout na tom, jak to vlastně dopadlo. Asi budu muset napsat Bydžovské, nebo Nellis, aby nás rozsoudily.)

Nakonec jsme ještě stihli oběd s bratránkem a výstavu modelů zvířat z doby ledové.

Plzeň na mne zapůsobila příjemně. Přijeli jsme zrovna když skončila válka, takže leckde ještě stály barikády, vojáčci líně pokuřovali opřeni o džípy, ve větru povlávaly vlajky (českou a americkou bych chápala, ale proč leckde -např. na budově magistrátu- visela i německá vlajka, to si nějak moc vysvětlit neumím)

Všude byli samí příjemní a usměvaví lidé, jediného morouse jsem si přivezla s sebou:-) Jen jsem nikde jinde neviděla takovou koncentraci podnapilých mládežníků, jako právě v Plzni…

……………………………………………………………………………….

No a prďoši? Ti se měli báječně. Vrátili se plni zážitků- však také u tety a strejdy je to superatraktivní turistická lokalita- pejsek, kocouři, králíček, koně, vláčky,… no a místní to také, zdá se, přežili všichni a podařilo se jim uhájit psychické zdraví.

A tímto příspěvkem se na další tři týdny loučím. Nestíhám zároveň výletovat, blogovat a šprtat, takže budu muset do zkoušek vypustit blogování. Pokud jste dočetli až sem, tak se mějte blaze a můžete mi tu mezitím zanechat nějaké komentáře, ať si mám aspoň co číst já, když vy si nepočtete:-)

3 Comments

 1. Sejra napsal:

  Neuč se, život tě naučí!!!!!!!

  Jinak nevím, kde ste se teda v Plzni wellnessovali, ale mě osobně se Plzeň hrubě nelíbí, krom náměstí (který ještě kurví budova socilistického realismu v horní části a zmršená rekonstrukce dlažby po celé ploše), jinak nikde celkem nic není, akorát ZOO je velmi zajímavá, ani ne tak kvůli zvířatům, ale kvůli geniálnímu spojení s botanickou zahradou. Nebýt tam pivovar a areál škodovky (které rozlohou zabírají půl města), bylo by to provinční městečko z cca 50 000 lidma:-(

  Jinak ještě dotaz. proč skoro všechno fotíš našikmo?

 2. Sandra napsal:

  Tak začnu od konce- proč všechno fotim našikmo, to by mne taky zajímalo. Taky jsem při přehrabávání fotek zjistila, že se mi všechny ty budovy nějak potápí- asi mám šikmý voči, nebo ruce, anebo prostě nejsem fotograf:)

  Do Zoo jsme se nedostali, to mám v plánu absolvovat s dětmi, stejně jako muzeum loutek. Ono i ti mamuti by Vojtu určitě zajímali, ale ti jsou jen do konce května, takže to nestihneme. V názoru na Plzeň se s Medvědem shodnete, ten taky bručel kudy chodil- hnusný, bez koncepce, hnusný… on je z toho Hradce nemlsanej, tak je to s ním těžký:)

 3. Sejra napsal:

  Já myslel, že ta křivost je nějakým uměleckým záměrem;-) Jiank u snímků třeba věží se linie sbíhají, to je optická záležitost:-)
  A jsem rád, že sem se s Medvědem shodnul, nejsem aspoň jediný, kterýmu se Plzeň nelíbí.