kolem Kašperských Hor

Kdybych se měla rozepsat o tom, jak spokojeni jsme byli v Aparthotelu Šumava v Kašperských Horách, vypadalo by to, že mi platí za reklamu. Tak to shrnu jen krátce- ideální místo na dovolenou pro rodinu s malými dětmi. Vše na co si vzpomenete, že byste pro vaše robátko mohli potřebovat, už máte buď připraveno na pokoji, nebo si stačí požádat na recepci. Obrovská zahrada se spoustou herních prvků, bazén se slanou vodou, velké dětské centrum v sousední budově (pro hotelové hosty zdarma), kde vám dětičky i pohlídají, abyste se mohli jít cachtat do vířivky, nebo si zajít do fitka, na masáž,… prostě paráda.

Podnikli jsme řadu výletů a viděli spoutu krásných míst, ikdyž některé cíle jsme zdolali až napodruhé.

Hrad Kašperk, dobyt několikrát a z mnoha různých stran.

Cestou z Kašperku na Pustý hrádek, který Vojta překřtil na Hustý hrádek:

vyhlídka z Hustého hrádku na Kašperk:

V Červené chovají bizony. Medvěd se tam s trpajzlíkama vypravil, ale měli smůlu a bizony neviděli. Tak o tom alespoň složili písničku:

Bizoni, vy jedni kujóni,
vy jste nás doběhli, někam jste odběhli
a tam jste se schovali a nám se chechtali
a my jsme vás hledali, sušenky sežrali…

a dál už si to nepamatuji, ale končilo to: jen počkejte, přijdou indiáni, ti vám svážou nohy a pak se budem chechtat my.

I podruhé to vypadalo, že nebudeme mít štěstí…ale pak se v dálce objevilo pár hnědých hřbetů… a pak se na nás bizoni přišli podívat. Jééé, to jsou krávy! bručel zklamaně Vojta, který čekal bůhvíco. A skutečně to vypadalo jako stádo obyčejných hnědých krav…až tedy na jednoho samce. To byl prvotřídní kousek.

Výprava na rozhlídku (jak říká Vojta) byla trochu jak scénka z Hurvínka. My jsme se škrábali jakýmsi krpálem, pak už to dál s kočárem nešlo a tak jsem to já s holkama otočila a vrátila se na Račánek (byl to skutečně luxusní zážitek, tlačit po rozbahněné louce do kopce 50kilový kočár, kterému v každé větší kaluži upadlo kolečko) a Vojta s Medvědem pokračovali dále. Když se vyškrábali až nahoru, tak zjistili, že z druhé strany se tam promenují babičky s berlemi…Podruhé jsme se lépe vybavili, Verunku jsem vzala do nosítka a podívali jsme se tam všichni.

na druhé fotce je louka, na louce cestička a na cestičce černá tečka…a to jsem prosím já:)

Rychta na Račánku, kde nejen že dobře vaří, ale ještě tam také mají dětské hřiště. Co víc si může člověk přát…

… ale jakmile Vojta našel okno do kuchyně a začal se bavit s panem kuchařem, tak ta obsluha začala poněkud váznout:)

Ale i v Kašperkách mají restauraci s dětským koutkem- pension Waikiki- a nově zrekonstruované dětské hřiště.

Cesta na Keltské hradiště Obří hrad nebyla dlouhá, ale zato byla velmi strmá (asi 1,5km do prudkého kopce.) Po cestě učil Medvěd Valerínu barvy. Jaká je tohle barva? vyzvedl ji u turistické značky. Žlutá, ukázala Valerka na bílou. A jaká je pak takhle? označil Medvěd žlutou uprostřed. Modrá, řekla na to Valerína. A jaká je tohle barva? zvedl Medvěd děťátko u té samé značky o pár metrů dál. Žlutá, řekla Valerka a ukázala na bílou… vydrželo jim to téměř až nahoru. První to vzdal Medvěd, Valerína šla až do cíle po turistických značkách složených ze žluté a modré barvy.

Z Obřího hradu jsme chtěli dojít pěšky zpátky do Kašperek a cesta to byla skutečně krásná…ale dlouhá. Takže jsme měli štěstí, že jsme po asi 8 kilometrech (kdy jsme měli ještě další 4 před sebou) stopli autobus. Už nás bolely nohy…

Na Čertově jezeře byl jen Medvěd s Valískem, já s Vojtou a s Uhunkou jsme mezitím navštívili Muzeum Šumavy.

Hrad Velhratice:

Skanzen pod Velharticemi:

Svatobor:

Byla to skvělá dovolená, škoda jen, že to tak rychle uteklo…

4 Comments

 1. Ivuska napsal:

  Jsem si myslela, že jenom tak vyhrožuješ, že nebudeš psát :) pokochala jsme se fotkama a muselo to bejt opravu hezký!!! zejtra jedu na tábor, ale jenom na jeden den, tak aspoň na chvilku…

 2. Sandra napsal:

  Nj, když jsem vyhrožovala, že nebudu psát , tak jsem si myslela, že budu touhle dobou u našich na chatě plašit laně a ne že budu tvrdnout doma a pomazávat tekutým pudrem všechny končetiny, které se mi ocitnou v dosahu…
  Tábor závidím, i když na den..to strávíš většinu času cestováním. Ale i tak závidím!:)
  Pak dej vědět, až budeš mít volný večer, Medvěd byl teď přes noc na nějaké speleologické expedici, takže příští volný večer je můj. Ejchuchu tralala! Někam zajdem…třeba do mléčného baru, to je ideální místo pro setkávání těhotných žen a kojících matek:)

 3. Sejra napsal:

  Tam všude sem byl, na rozhledně dokonce nedávno a na Kašperku asi před měsícem:-) Jen ty hotely jsme míjeli, neboť služby v našich horách obecně stojí za hovno a radši se obsloužíme sami:-)

 4. Ivuška napsal:

  No jasně, zapaříme v mlíčňáku!!! :) )