Vysočinou

Tak se mi, dle očekávání, zvedla nálada. Projíždím stovky fotek a poslouchám tematicky vhodnou hudbu:-)

Posledních pár dní jsem strávila u tety a strejdy na Vysočině. Bylo to parádní…něco jako jarní prázdniny.

Zajeli jsme se podívat do mého rodiště- do Jihlavy.

Navštívili jsme jihlavskou Zoo. Mají tam tedy v zimě snížené vstupné z 80 na 70Kč, zvířat tam tedy bylo pomálu, ale i tak to byla moc pěkná procházka.

Pak jsem se večer zbavila ratolestí a se sestřenkou jsme vyrazily do Havlbrodu do kina na film o manželské nevěře. Přišly jsme k pokladně, zažádaly o lístky…a paní pokladní nám řekla, že jsme dorazily pouze my dvě a že se tedy promítat nebude (ledaže bychom si koupily 10 lístků a zase tolik jsme o ten film nestály).

No nic, alespoň mám další zážitek z Brodu:-)

Nejvíc urvaní byli ovšem drahouši ze zvířátek- z králíčka, koucourů, pejska…a z koňů.

(všimněte si té oblohy!!!)

zimních radovánek jsme také užili dosytosti- bobování se tedy moc nezadařilo, protože jediný, kdo mohl chodit po sněhové krustě, aniž by se propadal,byl Vojta. Všichni ostatní se propadali půl metru hluboko s každým dalším krokem…a tak musel Vojta na kopec sám. Než si nainstaloval boby, aby si mohl sednout, tak mu ujely a tak se Vojta s brekem sklouznul dolů po zadku a bylo dobobováno. Sněhuláka jsme postavili nejprve u koňské ohrady, ale nestihli jsme ho ozdobit. Druhý den jsme se vrátili dílo dokončit, ale sněhový muž se mezitím sesunul k zemi a tam přimrznul. Nebylo vůbec myslitelné, že by se nám povedlo ty koule vrátit zpátky na původní místo, tak tetu napadlo, že to bude spící sněhulák…a taky že jo. Ale nakonec se nám přeci jen podařili dva, co byli vzhůru (alespoň chvíli)

Cestování vlakem si Vojta také užil dost- vždycky byl ovšem v bdělém stavu jen jednu cestu, po cestě zpátky vytuhl. Když jsme jeli z Jihlavy, tak usnul už v trolejbusu a do vlaku jsme ho museli přenést a strejdovi v Brodě usnul v Kauflandu v nákupním košíku. Zkoušet ho budit nebylo ani třeba, to bylo předem marno. Nevzbudil se ani když jsme ho pak doma zouvali a svlékali…a tak máme všichni plno zážitků (17 kilo se pronese:-)

Opravdu jsme si to všichni užili…tedy tím myslím naši tříčlenou skvadru. Domácí osazenstvo včetně zvířat po našem odjezdu určitě muselo uspořádat mejdan na oslavu toho, že už je zase klid.

A my jsme odjeli zpátky trápit naše bušící sousedy…ale to sem nepatří.

6 Comments

 1. Vlasta napsal:

  Ty fotky vysly super…jestli muzu mluvit za domaci osazenstvo, tak jsme si to tez vsichni uzili, jediny, kdo mozna vas odjezd trosku oslavil byl Macek – ale to je tim ze ho mama rozmazluje, tudiz neni dostatecne psychicky odolny:)

 2. Teta Vlasta napsal:

  Vaše návštěva byla pro mě osobně velice osvěžující,doufám ,že po vyčištění filtru sušičky od kočičích a psích chlupů naplánujeme další akci :-) .

 3. Teta Vlasta napsal:

  Macek není rozmazleným kocourem!Je to klidný a ušlechtilý tvor!

 4. Sandra napsal:

  Jj, už jsme zcela odchlupeni… na jaře přijedeme zkouknout jak se vám to tam zazelenalo:)

 5. mura napsal:

  jj, v jihlavsky zoo jsme meli jeden z parrot srazu. na tom peknym plechovym toboganu jsem se svezla :-)

 6. Sandra napsal:

  tak to jsi odvážná, to já se do podobných akcí nehrnu…ale naštěstí je to až pro děti od šesti let, tak mám ještě pár let klid, než tam budu muset doprovázet juniora.