Vojta vypráví Uhunce pohádku na dobrou noc

Byla jedna princezna a ta byla začarovaná. Jednou k jejímu zámku přijel princ, aby ji vysvobodil, ale jmenoval se Nevímcomámdělat a nevěděl, co má dělat. Došel k princezně a škrábal se na hlavě. Ale nic ho nenapadlo. A tak princezně řekl- promiň, budeš muset zůstat začarovaná. A princezna ho zboxovala. Pak mu řekla- musíš mi přinést nějakou rybu, nebo nějaké jiné zvíře, co žije ve vodě. A princ řekl- dobře, přinesu ti lachtana. Jenomže moře bylo daleko a tak princ šel…a už se nikdy nevrátil, protože po cestě umřel. A zazvonil zvonec a to je konec pohádky.

5 Comments

 1. Nz napsal:

  Mu čtete pohádky bří Grimmů?

 2. jana napsal:

  chacha, super pohádka a poučná! princ si měl vzít příklad z Marušky, která „zapomněla vážení, na jahody mražený“, a jít do supermarketu pro sardinky :) .

 3. Zdenda napsal:

  Děkuji za hezkou pohádku !!!

 4. Ivuška napsal:

  Tak tuhle pohádku musel slyšet v Hajajovi, protože je dost podobná té, co jsem slyšela nedávno v rádiu. Taky byla o lachtanovi, co opustil svojí družku a děti a vydal se do světa jen tak nazdařbůh. Jenom jsme kroutila hlavou, co za saďoury píše dneska pohádky…

 5. Sandra napsal:

  V Hajajovi to určitě neslyšel, neboť rádio nevlastníme…ale je možné, že tam ty pohádky také vymýšlí nějaký takový Vojtěch:)