Karlínské jeviště- Taková podivná kombinace citů

Rádobydivadlo Klapý patří k nejlepším amaterským ansáblům v republice. Dalo se čekat, že budou dobří, ale předčili všechna očekávání- kousek, který předvedli, by patřil k lepším výkonům leckterého profesionálního souboru. Klobouk dolů!
( Klapý- kdybyste to, tak jako já, nevěděli- se nachází kousek od Litoměřic…takže kdybyste někdy měli cestu kolem, tak alespoň víte, co se tam schovává za poklad!:-)
Taková podivná kombinace citů… hra na motivy Podzimní sonáty Ingara Bergmana. Hodně silná hra, která zasáhne.


Evičku, manželku jednoho venkovského faráře, přijede navštívit její matka Šarlota. Dlouhých sedm let se neviděly a přestože se jedna na druhou velmi těší, návštěva nedopadne zcela podle představ. Šarlota například vůbec netuší, že s Evičkou a jejím manželem žije na faře i její druhá dcera, postižená Helenka, kterou před lety umístila do ústavu. Helenka svou maminku bezmezně miluje, ale Šarlota se setkání s ní děsí, Helenka představuje její špatné svědomí, bojí se jí, nedokáže ji obejmout, nedokáže s ní být. A co Evička? Šarlotiným příjezdem se oživují všechny dávno zasunuté vzpomínky a pocity a tak obě ženy během jediné noci rozkrývají svou podivnou kombinaci citů- lásky, nenávisti, křivdy, odpouštění, obdivu a osamocení. Dokáže si Evička najít ke své egocentrické matce cestu?
Pokud byste to měli do divadla Klapý daleko, Podzimní sonátu hraje například Studio Dva, které hostuje ve Švandově divadle na Smíchově. Mají to moc pěkně obsazené- Kolářová, Kodetová, Kříž, Borová… určitě to stojí za vidění.

Comments are closed.