ztráta

To by byla prča, kdyby mi tu občanku teď někdo ukradl, nebo bych jí ztratila, napadlo mě tak po cestě z úřadu, odkud jsem si vezla průkaz s ustřiženým rožkem a potvrzeníčko o tom, že už jsem opět Pražanda. No a jak už to tak bývá, tak jakmile vás něco takového napadne, tak jste v háji, protože pravděpodobnost, že vás ta obávaná skutečnost nemine, hraničí téměř s jistotou.

Vařím a vidím, že Krokodýlka má něco v puse. Jdu jí to vyndat a ona to kancelářská svorka. Kde to vzala? divím se…a koukám, že celá taška je vysypaná na zemi, mimo jiné i doklady, peníze,… Sbírám a kompletuji a nechybí nic- vyjma občanky. Zbylo mi jen to potvrzeníčko. Nejprve jsem byla klidná- nebydlíme přeci uprostřed černé díry…ale po několika hodinách usilovného hledání mě klid opustil. Hledala jsem snad všude, odsunula jsem gauč, kuchyňské skříňky,koberec, ledničku (čímž jsem si vysloužila dunivé bušení do topení od sousedů a Vojtěch se psychnul, že si pro něj přišel čert a dobrovolně se odebral na kutě ještě před večerkou) a nic. Opravdu netuším, kam to Krokodýlka mohla schovat. Ona je v tom teď přeborník- strčí špinavou lžičku do šuplíku a zavře ho. Pak ho otevře- a lžička tam je. Zavře ho, otevře- a stále je tam. Zřejmě jí zajímá kdy přesně nastane ten moment, kdy ta špinavá lžička z šuplíku zmizí. Tuhle si někam deponovala kus mrkve a teprve po pár dnech, když získala požadovanou zelenou barvu, ji vyndala a jala se jí konzumovat. Teď asi čeká, co se stane s tím uschovaným průkazem…

Mám týden na to, abych ho našla, příští středu ho musím mít u zápisu do školky. Takže jestli ho do neděle nenajdu, budu muset jít v pondělí nahlásit ztrátu již neplatného občanského průkazu…a to bych si připadala jako hotentot.

4 Comments

 1. Sandra napsal:

  hurá, nalezeno! Jak se říká, ráno je moudřejší večera. Krokodýlka je sice vynalézavá uschovávačka pokladů, ale ještě pořád jí jsem vyrovnaným protivníkem:)

 2. Quanti napsal:

  a kde byla? :)

 3. Sandra napsal:

  za sporákem

 4. jana napsal:

  hehe, to mě rozesmálo :) . U nás je to se schováváním věcí podobné, klíče v botě atd. :)