Žádost o peněžitou pomoc v mateřství

Od doktora jsem dostala papírek, který se jmenuje žádost o peněžitou pomoc v mateřství, ve škole mi na něj dali razítko a napsali mi k tomu, že „jmenovaná nemá studium přerušené a tudíž není nárok na PPM ani na nemocenské dávky v souvislosti s porodem.“ Řekli mi, že mi mateřskou 6 týdnů před porodem vyplatí sociálka. (Je to sice asi 3 a půl tisíce, ale člověk je na ulici nenajde, že!)
Moc se v těch úřadech nevyznám, ale protože bydlím na Praze 8, obrátila jsem se na Odbor státní sociální podpory na Křižíkově- tam mi řekli, že oni vyplácí až rodičovský příspěvek a že moje dávky v mateřství má na starosti Pražská správa sociálního zabezpečení v Trojské- a co myslíte, že jsem se dozvěděla tam? Že nemám přerušené studium a tudíž nemám nárok na nic- kdybych přerušila studium, tak by mi prý něco dali, ale takhle nedostanu ani floka…..
To mě tedy neuvěřitelně s*re- ne ani tak kvůli těm penězům samým, to se obejdeme docela dobře i bez nich (neříkám, že by se nehodily)- ale spíš, že to znamená, že kdybych přerušila studium, hodila si nohy nahoru a od listopadu pekla a štrikovala, tak mi zaplatí 2x 3 a půl tisíce…ale že se snažim něco dělat, tak nedostanu nic. To je prostě typické!

Comments are closed.