vrby a budky (365/16)

Je krásně a na lavičkách se objevilo spoustu živých soch, které se zavřenýma očima nehybně nastavují tvář slunci. Každý paprsek uprostřed zimy se počítá. V botanické zahradě je od včerejška výstava ptačích budek a krmítek, potrvá až do 27. února a vstup je zdarma. My jsme byli i loni a Vojtovi se to moc líbilo, letos budeme muset jít zřejmě ještě jednou, protože Valerka celou akci prospala.

Také jsme dnes spáchali oslavu Vojtových narozenin s prvním prarodičovským párem, další nás čeká za týden. Co nám tedy trochu nedá spát je ovšem plánovaná oslava s Vojtovými kamarády ze školky:

Medvěd: A ty si to představuješ tak, že si ty děti vyzvedneme ve školce a pak je sami odvedeme k nám?

já: No jasně…tak budeme na to dva…když jich učitelky takhle ve dvou  zvládnou venčit 28, tak my dva jich přeci šest musíme zvládnout taky.

Medvěd: Ale učitelky, ty maj na to vzdělání…

já: No počkej, my přeci také máme vzdělání…

Medvěd: Jo, jenže jiné…já mám třeba vzdělání na to, abych věděl, že takhle se dá docela snadno dostat do průseru.

…a tak se velmi těšíme:-)

8 Comments

 1. Rosťa napsal:

  Rozesmál jsem celej kancl. Díky :-D

 2. Sandra napsal:

  Rádo se stalo:)

 3. Nz napsal:

  Hele, a to si je pak necháte přes noc a pak je tam zas odvedete:) a nebo si je rodiče vyzvednou u vás? A co když netrefí? A ty děti vám vůbec svěří? Já bych nikoho nenechala odvést mé dítě ze školky kamsi, maximálně hóóódně dobrou kamarádku…
  Docela koukám…

 4. Sandra napsal:

  Ne, přes noc fakt ne, chraň bůh:-) Vyzvednem si je ve školce po spaní a rodiče si pak pro ně večer přijdou k nám. Budou mít adresu a telefon na mně, tak snad to nejsou dementi, aby netrefili (bydlíme kousek od školky, většina dětí je tady z okolí.) Pro případ, že by se báli nám to své dítě svěřit, tak jsem tam do pozvánky uvedla, že doprovod je srdečně zvaný též…ale ti, co mi to zatím potvrdili se netvářili, že neví jak ty tři hodiny volného času využít lépe:-)

 5. Nz napsal:

  Já mám těch dětí ještě asi málo, ještě se o ně moc bojím:DDD

  Tak já byla hotová i z toho, že rodiče nechávaj v nákupáku v dětským koutku bez dozoru tří-čtyřletý děti a jdou nakupovat… Já si šla pro kafe asi deset metrů od koutku, celou dobu jsem koukala, jestli nějaké mé dítě neutíká či ho někdo neodnáší, srdce jsem měla až v krku…

  Jsem moc kvočna kvočnovitá.

  Hele, jsou tu v okolí dvě nádherný herny, mohla by sis udělat výlet a daly bychom kafe. Jedna je café koala, autobusová zastávka Továrny Hostivař (nebo hostivařské továrny, eh). Druhá obrovitánská v nákupáku Europark, zastávka Obchodní centrum Šťerboholy.

 6. Sandra napsal:

  Hele, to je oboje strašně daleko. Neříkám kdyby mě napadlo s čím to spojit, ale hrcat se takovou dálku jenom kvůli dětskému koutku se mi nechce,jsem kůže líná… takže navrhuju Človíčkov na Budějárně:)

 7. Nz napsal:

  Tak jo, to je na půli cesty a taky to tam jde:) Jen tyhle dvě herny jsou úžasný. Že to je daleko vím, proto jsem psala, že kdybyste si chtěli udělat výlet:)

 8. Sandra napsal:

  Hehe, výlet:-) To zní jako bys mi nabízela procházku na Karlštejn, ne projížďku dopravními prostředky přes město do gigantického chrámu konzumu. Mně docela ke štěstí stačí, že jsme Vojtovi slíbila k narozkám návštěvu Beckilandu
  Do toho Človíčkova zajdu ráda.