Poslední bezdětný víkend

Tento víkend byl poněkud atypický v tom, že jsme ho s Medvědem strávili spolu sami. SAMI! Bez dětí. Vojtu si vzala babička a druhý kousek je ještě bezpečně uvnitř. (Pravda, takhle skutečnost trochu omezila náš akční rádius, protože se pohybuji jako tučňák, klátivým krokem pomalu vpřed.) Nicméně- i tak to byl vzrušující zážitek. Šli jsme například do vědecké knihovny a celé dopoledne tam studovali. Nebo jsme si došli do restaurace na oběd a mohli jsme si ho v klidu vychutnat, aniž bychom museli hltat jak šílení, abychom to do sebe stihli nakýblovat dřív, než Mojtovi s námi dojde trpělivost. Nebo jsme se mohli svobodně rozhodnout, jestli máme, či nemáme chuť jít večer do kina. A po obědě jsme si mohli jít lehnout a vstát, až se nám bude chtít, ne až se ozve- mami, mami, táto, tají táto, po´(vstávej, táto, pojď). A na procházce jsme mohli nenuceně konverzovat, aniž bychom věty prokládali zvoláním- Ne, do té louže ne!- a podobně. Navíc bylo skutečně krásně a ve vzduchu bylo cítit jaro. Paráda! (Stejně se mi po tom prďochovi stýskalo)
Dnes ráno už to tak slavné nebylo, protože venku začlo sněžit- jaro, sbohem! a babička volala, ať si pro mládežníka přijedeme, že vstával ve čtvrt na šest a od té doby stojí u dveří a volá- mami, mami!
Když jsme dorazili na místo, Mojta se k nám vrhnul, jako kdyby nás dva měsíce neviděl a my se právě vrátili z cesty kolem světa. A takhle ohromná porce lásky mi připomněla, že mít děti má sice své nevýhody, ale ta kompenzace je obrovská.
Co se našeho druhého kousku týče, tomu se ven nechce, ale bude brzy muset. Na středu ( což je shodou okolností termín Medvědových narozenin) mi stanovili datum vyvolání porodu. Nejsem z té představy úplně hin- trochu mi to připomíná vyvolávání duchů- tam také člověk něco vyvolává a neví, jestli to s ním dobře skončí…ale vzhledem k tomu, že ta naše nejspíš-dcera má už teď 4kg, doktoří se to rozhodli neodkládat. A pokud se skutečně zadaří a prďoch č. 2 se narodí na Medvědovy narozky, bude to příští rok gigantická oslava- Medvědových 30 + Medvíďátkův první rok…

Comments are closed.