porod III

Protože nejoblíbenějším článkem spamových robotů na tomto blogu, je bůhvíproč dva roky starý článek nazvaný porod II (že by to nějak souviselo s nabízenou viagrou??) nemůžu své věrné robotické čtenáře zklamat a následuje porod III.

Varování- toto je článek o porodu, jestli to rozkliknete, nečekejte nic jiného, než článek o porodu.

Původně to vypadalo, že se miminka dočkáme už v sobotu a tak jsme si už od pátku zajišťovali spolehlivé hlídání. Moji rodiče odjeli na víkend meditovat do jiného města, ale bratr slíbil, že se ráno v devět dostaví a o prďochy se postará (v rámci vánočního poukazu na 24 hodin adrenalinového pobytu se strýčkem.) A tak jsme v sobotu ráno čekali, čekali, čekali… a bratr nikde. V deset mi telefon nebral, v jedenáct se do sluchátka ozvaly jen jakési neartikulované zvuky a v jednu, když se mi ho podařilo vzkřísit, se mně zeptal, proč ho nikdo nevzbudil. Naštěstí je naše miminko rozumná žena a svůj příchod na svět si naplánovala raději až na neděli.

V neděli ráno už mi bylo ouvej, tak Medvěd zavolal tátovi, který- poučen z krizového vývoje- zůstal pro tento případ raději doma, a když táta přijel, tak jsme se pomalu přesunuli do nemocnice. Vzpomněla jsem si na nedávnou debatu na FB o domácích porodech, kde mi zdejší čtenářka Jana psala, že při domácím porodu starší sourozenci vedle v místnosti spí. Asi jak kdy, ti naši by tedy nespali. Myslím, že docela stačilo, když vedle mně seděla Valerka na posteli, během kontrakcí mi foukala na čelo a pokaždý se mě zeptala- dobrý, mami? A když jsem nereagovala, tak foukala dál. A myslím si- tak jako předtím- že tohle je tak maximum, co by z porodu mělo takhle malé dítě vidět, na nějaké „v bolestech budeš rodit syny“ má ta holka fakt času dost. No, to jsem odbočila.

Můj dojem z Bulovky- budova, kterou by měli zbourat a postavit znovu. Porodní sály (resp. několik boxíků vedle sebe oddělených takovým tím závěsem, co nám všem visel v raném dětství v koupelnách) co vypadají jak z hororu z nemocničního prostředí z 80. let (a to se prosím na stránkách uvádí, že jsou ty sály částečně po rekonstrukci. Jak to asi probůh vypadalo před ní?) Oproti tomu to v Hradci vypadalo jak v pokojíčku. Ale zase personál byl strašně milý. Paní porodní asistentka se ptala úplně na všechno- chcete klystýr, oholit, oxytocin,…? Já se svým přístupem- dělejte si se mnou co chcete, hlavně ať to už mám za sebou a ať to dobře dopadne- jsem tedy toho luxusu volby příliš nevyužila, ale stejně je to fajn, když se v nemocnici k člověku chovají jako k člověku.

Jediné, o co jsem opravdu stála bylo, aby byl Medvěd u porodu se mnou…a nakonec to skoro nestihl. Sestřička mu řekla, ať čeká na chodbě, jenže pak to začlo jít nějak ráz na ráz a když se ozvalo- tak píchnem vodu a rodíme! začla jsem protestovat, že bych tedy s dovolením ráda počkala na manžela a jestli by pro něj někdo mohl dojít. No a nikdo zrovna nemohl, tak mi PA řekla, že tam před chvílí někdo zvonil a že tam tedy šla jistě nějaká její kolegyně otevřít. Což mě moc neuklidnilo, protože jsem věděla, že můj manžel- zcela výjimečně- disciplinovaně sedí a čeká, až ho zavolají, protože nemá potuchy, že se má urychleně hlasitě dožadovat, aby ho pustili dál. No nic, dobře to dopadlo. Jak mi píchli vodu, tak se ten porod skoro zastavil, takže času bylo dost a Medvěd si opět po dvou letech procvičil své naučené- dýchej, dýchej, dýchej, netlač, netlač, netlač…ale stejně to šlo nějak překvapivě rychle a (oproti minulým porodům) bezbolestně, pořád jsem čekala, že to bude horší…

… a najednou se ručičky na hodinách potkaly na dvanáctce a nám se narodila Verunka.

Naše nejmenší, nejkratší a nejvlasatější miminko.

8 Comments

 1. Nz napsal:

  Hurá, mám radost, i když jsem věděla předem, jak to dopadne:DDD

 2. Manželka napsal:

  No, jak to vypadalo před rekonstrukcí, můžu říct – pode mnou se tam rozpadlo křeslo :) .
  A blahopřeju!!!!

 3. Sandra napsal:

  Nig, já vím, jak z Hollywoodu…ale doufejme, že nás i do budoucna čekají jen samé (byť nudně předvidatelné) happy endings.

  Manželko, to si děláš legraci, ne?

 4. jana napsal:

  tak to je paráda, takový rychlý porod… takový pocit vlastně asi nikdy nezažiju, pokud budu příště (jestli bude nějaké příště) zase rodit císařem :)

 5. Káčule napsal:

  Gratuluju, že to šlo tak pěkně. Asi to znáš, ale na CD Pto děti od Péti je moc krásná medvědí ukolébavka pro medvědí holčičku: http://indies.eu/alba/262/pro-deti-od-peti-unlimited/

 6. Káčule napsal:

  Pto = pro
  bohuzel jsem nikde nenasla celou pisnicku, na indies je alespon ukazka

 7. Sandra napsal:

  jo, podle ukázky to vypadá pěkně:)

 8. Nz napsal:

  Jano, a proč jsi rodila císařem? Já první rodila císařem a další dvě normálně, i když mi to rozmlouvali.