poprvé v kině

O víkendu jsme vzali Vojtu poprvé do kina na představení Hurvínek na scéně. Vojta má Hurvnka rád a narozdíl např. od Kukyho je schopen (víceméně) pochopit děj, takže nebylo co řešit. První překvapení nás čekalo už u pokladny, kde jsme vysolili za 2 dospělé a 1 dětský lístek více než 500Kč. Na takovou cenu u večerních projekcí už jsem si zvykla, ale za 60 minutové odpolední představení pro děti mi ta částka přijde až perverzní. Také jsme tam byli jediní, protože jenom blázen by dal takové peníze za to, že se uprostřed slunného víkendu zahrabe v kině. Jenže my jsme u toho Vojtova „poprvé“ chtěli být oba a ještě jsme museli sehnat někoho, kdo nám v té době pohlídá Krokodýlku (díky, Zipí:-) takže jsme moc na výběr neměli.

Další překvapení nás čekalo, když zhasli, a na plátně se objevila čtveřice loutek, včetně provázků. Jasně, že kdybych dopředu použila google, zjistila bych, že se jedná o 3D záznam divadelní hry Hurvínkův Mikuláš a nemusela bych se tolik divit, ale podle plakátu jsme oba dva s Medvědem nezávisle na sobě usoudili, že to bude animované.

Kdybych věděla dopředu, že jdu sledovat do kina 3D loutky, vzala jsem Vojtu raději do divadla, tohle je trochu kančí na dančím…ale stalo se.

Ještě k Hurvínkovi samotnému. Nemůžu si pomoct, ale mně se ty Hurvajzovy příběhy nějak nelíbí. Nevím jestli jsem moc náročná, ale já bych od pohádek/ povídek pro děti očekávám buď nějaké ponaučení, nebo pobavení, ale tady není ani jedno. Opona jde nahoru a vidíme 2 otrávené dětské (dřevěné) tváře, které opakují stále dokola- já se tak nudíííím, éééh, to je nuda. Přitom jsou dva, proč si nehrajou? Nudila jsem se v životě mnohokrát, ale nikdy ve společnosti kamarádů. Pak následuje písnička, ve které se zpívá: Vysypaná makovice, ta má jistě zrnek více než má Manka v kebuli, houkneš na ni zabulí. Skutečně, velmi kamarádské a ryze gentlemanské. Přesně ten správný vzor pro naše syny, jak by se měli chovat k dívkám/ kamarádkám. A tak dále. A to jsem úplně opomněla jejich neuspořádané rodinné poměry-  kluk žijící s otcem a holka vyrůstající u babičky a jejich vliv na četné generace, to by byl super námět na diplomku, škoda že jsem nešla studovat ten správný obor:)

Vojtovi se v kině líbilo, ale čekali jsme nějaké větší jásavé nadšení. Byl spokojený asi tak stejně, jako když mu pustíme pohádku na youtube. I přes svůj názor na Hurvínkovy příběhy chci, aby s ním byl Vojta seznámen, bo je to česká klasika, ale- tentokrát už skutenčně animovaný- film, který s ním má přijít do kin v roce 2012 si asi s radostí odpustím. Cháchá.

4 Comments

 1. mura napsal:

  ***Nemůžu si pomoct, ale mně se ty Hurvajzovy příběhy nějak nelíbí.***

  sezen si staryho hurvinka se skupou. (nebo ti donesu, az se budu stavovat pro ty materialy k prijimackam). ten je fakt dobrej. ze scenky hurvinek a vysvedceni pravidelne 2x rocne citujeme :D
  pro vojtu to teda jeste chvili nebude. to tak za 10 let.

  tohle sice neni skupa, ale kirschner, nicmene docela dobry. celkem ocenis, az bude vojta chodit do skoly. jako bych se chvilema slysela. zvlaste pasaz s druhym padem :D
  http://www.youtube.com/watch?v=C_GvdACehRA

 2. Sandra napsal:

  Nj, Můro, jenže to z toho odkazu je VTIPNÉ, narozdíl od toho, co jsme viděli. Ono to tak asi bude, že dnes žijí z bývalé slávy. Ostatně se to i v jedné písničce zpívá: v tom je ten trik, každej si na to zvyk a tak to s námi dobře dopadlo. Na tohle se snad jinak než ze zvyku chodit nedá…

 3. Vlasta napsal:

  Taky nemam rada Hurvinka, jsem rada ze nejsem jedina:)

 4. jana napsal:

  kančí na dančím… :D . Měla bys psát recenze na filmy, fakt jsem se zasmála :) .