podzimní

Léto je, zdá se, definitivně za námi a malíř podzim je tu zpátky. Podzim je moje nejoblíbenější roční období- říká se, že jen mladí lidé mohou mít rádi podzim. Je-li to pravda, pak jsem ještě stále mladá.
Spolu s létem odešlo i období zmrzlinových hodů a tak Mojtovi pokaždé, když jdeme okolo krámku a on požaduje mininu (což je mimochodem o dost lepší výraz než mldlinu, jak tomu říkal předtím) vysvětlujeme, že je na zmrzlinu zima. Tuhle mě ale pěkně vypekl, protože jsme odcházeli z domu a Mojta se dožadoval pletené zimní čepice. „Ne, Vojtíšku, čepici ne, ještě není zima, podívej jak svítí sluníčko.“ Chvilku bylo ticho, což jsem považovala za známku toho, že se Vojtěch vyrovnává se skutečností, že půjde na procházku bez čepice…a pak se zpod schodů ozvalo: “ Není ima, poupíme mininu.“ A tak se jelo na zmrzlinu- co také na to má člověk říct, když si sám takhle naběhl.
Mám se teď dobře jako nikdy, každý víkend v září jsme byli někde na výletě, což je u nás dost neobvyklá situace, Medvěd začal chodit s Vojtou pravidelně plavat, takže mám dvě hodiny týdně na starost jen jedno dítě a to je úplná Havaj…a tak prostě nevím čím to je, že mám poslední dobou nějaké blues. Jsem unavená, nemůžu se soustředit, dát dohromady souvislou větu mi dělá problém…možná je to tím, že Valerka je ve svých osmi měsících ještě pořád plně kojené dítě, které odmítá jakoukoliv jinou stravu, než tu od maminky. Už mě to trochu zmáhá, pořádně se nevyspím a tělu (tedy mému tělu, to její evidentně prospívá dobře) už také asi leccos začíná chybět. Budu to muset nějak řešit. Také se nějak nemám na co těšit a mám pocit, že přešlapuji na místě.
Když jsem se dozvěděla, že je jedna má netová kamarádka těhotná, tak mě posedl nápad, že by bylo fajn si pořídit další mimčo, že tím bych se jako dynamicky pohla kupředu, ale je to blbost. Další mimčo skutečně není to, co by mne vzchopilo, to bych se také místo toho, abych se sebrala, mohla definitivně rozpadnout.
No nic, tak to je pro dnešek všechno- vlastně ne, ještě přikládám obrázek pro mé multikulturně spárované přátele:-)
multikulti

Comments are closed.