Plný barák ženských

Od ledna budeme mít barák plný ženských. Jednak se k nám do podnájmu stěhuje slečna, co nám občas hlídává Mojtu a druhak mi sem máma pošle na zácvik nějakou svoji kámošku, která chce jet hlídat děti do Londýna, aby se na Mojtovi v tom starání o děti zacvičila. Mno, já to vítám, protože každý, kdo Mojtu na chvíli zabaví, mi výrazně pomůže- jen se bojím aby to pro Medvěda nebylo příliš silné lákadlo- samé mladé kočky v baráku…hmmmm… budu ho muset hlídat jako oko v hlavě:-)
Jinak jsem dnes četla člának o vánočních dárcích, kde mimo jiné stálo:“ Například když muž v nejlepších letech, distinguovaný vědecký pracovník v oboru jaderné fyziky, racionalista a logik par excelence vstoupí do obchodu s ezoterickými potřebami a hloubá nad talismany proti černé magii. Pro toho, kdo ho zná, je to představa stejně reálná jako představa tuleně na Sahaře. On je tam ale proto, že jeho pobloudilá milovaná dcera se právě teď do takových tretek zbláznila, a on si dal práci zjistit, co to je, kde to najde, a ví, že z něčeho takového bude mít opravdovou radost.“

To mne docela pobavilo, protože jsem si vzpomněla jak před pár lety můj otec, distinguovaný vědecký pracovník, zapřemýšlel, co by mohl dát své pobloudilé milované dceři k vánocům a zrovna šel okolo výlohy obchodu, kde prodávali žehličku na průšvihy, kýbl na nervy a podobné srandičky. Zrovna se asi probudil z hlubokého spánku, protože podobné blbůstky stály ve výkladech už notných pár let a originální a vtipné už nepřišly ani těm, co si na tomto druhu humoru ujíždí. Otci to tenkrát přišlo ovšem nesmírně vtipné a neotřelé a tak mi pod strom jednu žehličku na průšvihy zakoupil…svůj účel ale nakonec splnila, protože tím vznikla skvělá příležitost se dobře pobavit…akorát nevím jestli táta čekal, že ta zábava bude na jeho účet:-)

Comments are closed.