originálky

Čas odjezdu na prázdniny se přiblížil a zbyl jediný úkol

sehnat nové CDčko Radůzy. Moc nová alba nekupuji, jsem v tomhle dost konzervativní, mám ráda ty svoje staré známé písničky a vždycky mi dlouho trvá, než si na něco nového zvyknu. Navíc mám čas si v klidu poslechnout v průměru tak 4 písně do týdne, protože když jsou děti vzhůru, tak vyrábí tolik hluku, že pouštět do toho ještě nějaký další zvuk, asi mi z toho upadne hlava…no a když spí, tak mám zase strach, abych je nebudila a sedím tu tiše jako pěna. Nicméně Radůzu miluju a její konzert po návratu z mateřské dovolené, který byl složen celý z nových písní, mě úplně sebral. Jedna píseň lepší než druhá.

Na textech je znát, že si prožila svý, čekala dvojčata a narodilo se jí jen jedno dítě, ale protože je to ona, tak svůj žal dokázala transformovat v jakýsi urputný boj s osudem. No, zkrátka to album s názvem Miluji vás stojí za to, další rozbory nechám na expertech.

Co jsem chtěla napsat je to, že jak už jsem dlouho žádnou originálku nekupovala, tak jsem hluboce zapřemýšlela, kde by tak mohl být nějaký obchod s CDčky. Nenapadl mě žádný v Bohnicích, na Kobylisích, ani v Ládví, ještě jsem to pro jistotu obešla a poptala se pár lidí…a všichni mě odesílali do Bontonlandu na Václavák. Už jsem se na to chtěla vyprdnout, protože v tomhle vedru bych mnohem raději byla s dětmi v lese, než v metru, ale Vojta naléhal, že si půjdem koupit to “ tolo“ a tak jsem hrdou majitelkou parádního kousku. Ale celkem mě to dostalo, pořád si všichni stěžují, jak si CDčka nikdo nekupuje…ale bodejť by ne, když stáhnout= pár kliknutí myší z chládku domova, koupit= táhnout se kamsi do řiti k nejbližšímu obchodu a zaplatit (tady je dobrá zpráva v tom, že to CD stálo něco málo přes tři stovky, což je asi polovina ceny s kterou jsem počítala.) Nebýt toho, že mám za manžela právníka a že  mám stahování zakázané…:-)

A to je vše, přátelé. Zítra odjíždím na chatu, kde budeme slavit moje narozky, máminy narozky, sestřenčiny narozky a také 30. výročí svatby mých rodičů, bude nás tam jak psů, každý druhý oslavenec:-) Tak si tu ten tropický prodloužený víkend užijte.

6 Comments

 1. jana napsal:

  :) Taky mám moc ráda Radůzu. Netušila jsem to o tom těhotenství…

 2. Sejra napsal:

  Taky jí mám rád.

  P.S. Zadej na youtube heslo zrní a vyjede ti několik odkazů, mezi nimi najdi ten odkaz, kde s kapelou Zrní zpívá Radůza písničku jménem Autobus. S tím chlapem jí to tak náramně ladí, až mi to bere dech.

 3. Sandra napsal:

  Jani, no ono se o tom nikde moc nepsalo, jen v několika rozhovorech říkala, že čeká dvojčátka a že bude mít dvouletou pauzu, o rok delší než s Atilou, protože dvojčata dají dvakrát víc práce… no a pak jen zpráva, že se jí narodila dcera Asena a konzerty napsané už po roce. Hodně se o tom dá přečíst z těch textů nových písniček…

  Sejra, díky za tip, pěkný.

 4. zmrzlinka napsal:

  Raduzu dostavame kazde vianoce od pribuznych, uz sa mi zdala stale rovnaka a texty prislis dramaticke, ale citala som s nou este rozhovor, ze prekonala vaznu chorobu a potom to uz dava uplne iny zmysel…
  http://kultura.idnes.cz/muze-se-stat-ze-tu-zitra-nebudu-rika-raduza-f26-/hudba.asp?c=A100329_135719_hudba_ob

  A mam z toho obcas slzy v ociach.

 5. Sandra napsal:

  Díky moc za odkaz, zajímavé čtení.

 6. Ahoj, dakujem za fajn clanok. Uz sa tesim na dalsie.