obtížní sousedé

Zatímco naše obydlí se stává postupně čím dál tím obyvatelnější, už si dokonce můžeme posvítit, nebo se zavřít na záchodě, problémy se sousedy neustaly.Už týden mám křeč v noze a máma mi radila, abych si tu nohu ve vaně nahřívala. Před devátou večer, když mi dětičky usly, jsem si tedy začla napouštět vanu a sotva jsem se v ní uvelebila, buch buch, někdo nám začal bušit na dveře. Medvěd šel otevřít a za dveřmi slyším paní sousedku, co bydlí pod námi, jak si stěžuje: vy si tu napouštíte vanu a já neslyšim televizi, no jen si to poslechněte, slyšíte? Ha, voda! To si děláte legraci, ne? Nezapomeňte že bydlíte v paneláku a chovejte se podle toho, tak hlučné lidi, jako jste vy jsem ještě nezažila…atd. Medvěd se ze začátku snažil argmentovat, ale postupem času byl čím dál tím nas*anější, až nakonec sousedka s hysterickým výkřikem- aspoň už vím, co jste zač! vyklidila bojiště. A já byla moc ráda, že jsem to nemusela řešit sama, protože bych se ve svém požehnaném stavu neměla rozčilovat a tohle by mě rozčílilo asi dost. Rozbourali jsme kvůli nim téměř novou podlahu, položili všude koberce a evidentně nám to bude k ničemu. Byla jsem ochotná se cítit provinile za to, že moje děti vřískají a dupou, protože mám také ten pocit, že ten, kdo vymyslel dětskou básničku- dupy dupy, ťapy, ťapy, čí jsou tyhle sloní tlapy? Když ty nohy zadupu, třesou celou chalupou- s námi musel mít tu čest… byla jsem ochotná se cítit provinile za to, že se nám protáhla rekonstrukce, také jsme se za to několikrát omlouvali  (Tedy těm, co měli odvahu se pod svou stížnost podepsat. Těm, co nám k oznámení na nástěnce, že rekonstrukce bude trvat 4-6 týdnů, podepsán Mgr. Medvěd, po devíti týdnech připsali- Nauč se počítat, magistře! těm jsme se tedy omlouvat nešli.) Nehodlám se ovšem cítit provinile kvůli tomu, že se chci v devět večer umýt. To už bych se za chvíli také mohla bát spláchnout.

Tito sousedé ovšem nejsou jediní, kteří nás považují za problémové. Naše sousedka v Hradci si na nás zase stěžuje, že co jsme se odstěhovali, tak nám tam zarostla zahrada a nikdo na ní nesbírá slimáky a ti pak lezu přes plot k ní. Jasně že ji chápu, ale nějak nevím jak jí pomoci. Kdyby to záleželo na mně, tak už jsme se toho baráku dávno zbavili, jenže nezáleží. Švagr ani Medvěd tam slimáky sbírat nebudou, nájemníci určitě také ne, a mojí prioritou také tedy zrovna není, když tam jednou za 2 měsíce přijedu na víkend, abych vzala kyblíček a lopatičku a šla likvidovat ty odporné hroudy slizu.

Možná je to vážně v nás, třeba jsme opravdu obtížní sousedé…

No a  co jinak… zítra jsem měla psát test z ekonomie, ale nebudu, protože budu doma s Valerínou, která má teplotu. Kromě té choroby mi ale Krokodýlka dělá radost, naučila se říkat krásně K, takže na mně volá pěkně- maminko (většinou to teda zní jako mamikó, ale občas se trefí) což poněkud kontrastuje s Vojtovým- maminto. Krom toho je i spousta dalších slov obsahující K, která zní od Valerky líp než od Vojty (k´k x tlt, kupříkladu) což je poněkud na pováženou. Budu muset s  Vojtěchem k logopedovi. Prozatím cvičí s malou Medvědovou:

V: uyba

mM: Ne, říká se lyba- dáš jazyk za zuby a řekneš L, L, Lyba

V: Uy, uy, uyba

A tak to chodí den co den, v tom našem malém království…

6 Comments

 1. Martina napsal:

  Tak to jsem fakt zvědavá, co bude sousedka dělat, až vám bude třetí potomek vřískat do jedné do rána….(naši sousedi to berou s humorem) na to, že děti dělají kravál, jsme si v našem dvojdomku zvykli a už to ani nevnímáme, jen se snažím o to, aby kolem půl deváté večer byli v posteli a byl klid. Jinak šestitýdenní mimino v klidu spí, i když jeho souruzenci vedle v pokoji provozují své destrukce. Na sousedku se vykašli, problémová je ona. A pro povzbuzení – dvě nebo tři děti, zatím to fakt není takový rozdíl. Jen to prostřední s příchodem miminka taky zmiminkovatí, ale brzo se to zase srovná.. Tak se držte.

 2. Sejra napsal:

  Představa, že mi někdo vytýká, že v devět napouštím vanu a on neslyší televizi… asi bych ho narval do tý vany a do prdele mu šoupnul tu televizi.

 3. rybka napsal:

  Ja neviem, ci ti moja rada pomoze, ale ja ked som (nastastie len raz v zivote) mala podobnych susedov, po otvoreni dveri a zisteni, kto za nimi stoji som tie dvere zase zavrela. Bez pozdravu a bez toho, aby som ich nechala sa nadychnut a pustit sa do stazovania. Po case to vzdali.

 4. Sandra napsal:

  Fakt je, že mně takhle scéna paradoxně dost pomohla. Pořád jsem se vůči té paní cítila provinile, že je nomocná a my ji naší existencí rušíme z jejího poklidného léčení…ale tohle je moc. Tím jsem ji ze škatulky ubohá nemocná paní přehodila do škatulky hysterická prudící bába…

 5. spoon napsal:

  souhlas se Sejrem, to ta pani trochu prehnala ne? Predstavuju si jak s ni tvuj manzel slusne argumentuje, muj by ji asi pokousel s humorem dostat do jine perspektivy… rybka ma pravdu, zavrit dvere je asi nejucinejsi.

 6. nominek napsal:

  Se sousedkou neporadím, dneska jsem se tu přišla vyloženě sobecky uklidnit, že někteří mají i horší sousedy než my… (ale teda nepřeju vam je, aby bylo jasno)