o chorobě a vánočních přáních

Valerka je už třetí den nemocná. Nejdřív jsem myslela, že je to nějaká viróza, pak to vypadalo, že jí roste zub, protože pořád říkala Au au bolí a ukazovala si do pusy. Když už to nebyla schopná lokalizovat a mířila prstem spíš někam k uchu, tak jsem uvažovala o zánětu středního ucha…a ráno jsem jí koukla do pusy a měla jí plnou aftů. Ale PLNOU. Vypadala jak z  ilustrace nějaké hnusné choroby, která vymizela ve středověku. Nikdy jsem nic takového neviděla, já osobně aft neměla nikdy ani jeden a co jsem si tak všimla okolo sebe, tak když si na aft stěžovali kamarádi, tak měli třeba jeden puchýřek v koutku. To by mně zajímalo, co za „běžné choroby“ ještě díky dětem objevím- v létě jsem např. takhle zjistila, že existuje něco, co se jmenuje pátá nemoc, teď zase tohle… (kéž by to nikdy nebylo nic hnusnějšího!) Tak jsme jeli na pohotovost, vykoupili lékárnu a budeme doufat, že to od ní nikdo nechytneme a že budeme moct příští víkend odjet na hory.

Jinak jsem se přes týden mnohokrát něčemu zasmála a říkala si, že to budu muset blognout…a než jsem se k tomu dostala, tak jsem to zapomněla…tak jen pár momentek:

………………….

ráno se Vojta oblíká do školky

V: Tati, mně nejde zapnout ta bunda.

Medvěd: Představ si, Vojtíšku, že vědcům ve švýcarském Cernu se podařilo na desetinu sekundy udržet pohromadě 38 atomů antivodíku…tak mi neříkej, že něco nejde!

V: Hm, tos mi to teda vysvětlil!

……………………

děda: To si teda piš!

Vojta: Nejsem piš!

………………………

Jinak je nového akorát to, že Medvěd vybírá jméno pro naše nové miminko a zatím vedou jména jako Pravoslav- ten, co slaví právo, Vědunka- malá vědkyně, apod. Bude to ještě napínavé:-) Já zase začínám pomalu vybírat vánoční dárky. Tedy dárky pro děti. Do ostatních rodinných příslušníků jsme  hodně investovali loni a mysleli si, jakou nebudou mít radost…a nějak se žádné nadšené hurá nekonalo, tak letos každému namalujeme obrázek. Dětičky jsou naštěstí zatím nenáročné a spokojené s kdečím- Vojta si objednal sníh a nějakou malou lampičku, která nesvítí, Valerka si pak následně objednala ních…no a to druhé by prý chtěla taky. Lampiček, které nesvítí, máme naštěstí ve sklepě docela dost, takže Vánoce mohou klidně začít.

Krásnou adventní neděli přeji:)

7 Comments

 1. Veronika napsal:

  Keby len piata ale aj šiesta choroba už je

 2. jana napsal:

  hihi :) . Ty vždycky začneš tak depresivně a skončí to, že mě to rozesměje :) . U nás taky nemoce všeho druhu… většinou to postupně máme všichni :( .
  Kdy to miminko vlastně čekáte?

 3. Sandra napsal:

  o šesté chorobě vím naštěstí zatím jen z doslechu…(a nemusím na tom nutně něco měnit:)

  klokan přiletí v dubnu:)

 4. Sejra napsal:

  Heč, náš Pepušák si pořídil salmonelózu. Druhý den po tom, co žena přišla z ordinace s tím, že Krajská hygiena varuje před razantním zvýšením případů salmonelóz:-)

 5. Sandra napsal:

  Aspoň nemůžeš, Sýre, tvrdit, že jste nebyli varováni předem:-)

 6. Sejra napsal:

  U zbytku rodiny jsem zahájil preventivní medikaci – dvakrát denně se podává slivovice:-)))

 7. Vlasta napsal:

  Auau, chudak Valerka, moc dobre vim jak afty boli:( vyborna masticka – Mundisil, pomaha jako lecivo i jako anestetikum, navic docela dobre chutna, coz by Valerka mohla ocenit:)