mlékem oplévající

Hlavní zpráva dnešního dne: zemědělci vylévají tisíce litrů mléka do polí na protest proti nízkým výkupním cenám. Chápu, jsem na tom obdobně.
„Hlavně jí dávejte hodně napít“ loučila se se mnou na začátku týdne dětská doktorka a zároveň s rukou mi podávala recept na antibiotika. „Víte, ona je ještě stále plně kojená…“ „Aha, tak v tom případě kojte, kojte, kojte.
Tak jo, kojím, kojím a kojím…a moje tělo zareagovalo okamžitě a pohotově a mlíkárna spustila na plné perdy. Připadám si jako v šestinedělí, pořád ze mne něco odkapává a nová podprsenka je mi malá.
„Musíš myslet tržně, šetříme na bydlení- proč to mlíko neprodáváš?“ ptal se mě Medvěd.
Jako ano, nápad dobrý, akorát těžko proveditelný. V mléčné bance vykupují mléko od maminek, které mají děti mladší půl roku…
A tak to vylévám po hrníčkách do výlevky. Jasně, že je mi to líto, když jsem si s výrobou dala takovou práci, ale co nadělám. Ještě bych to tedy mohla řešit jako paní Miluše Schneibergová, co byla nedávno v Uvolněte se prosím, která kojila své děti do patnácti let a kamarádkám odstříkávala do kafe (ne, nebojte, žertuji, nemusíte se obávat přijít na kávu, kupujeme kravské, od zemědělců za směšný peníz vykoupené) nebo bych mohla odjet do Sierra Leone a po vzoru Salmy Hayek tam zachraňovat malé černoušky před smrtí hladem.
Nicméně tuto misi budu moct podniknout teprve až se mi uzdraví oba dva potomci.
Valerka na tom byla na začátku týdne dost bídně a Vojtěch byl už sice skoro zdráv, ale když viděl, že se přestalo poskakovat okolo něj a začalo se poskakovat okolo krokodýlky, tak začal nemoc simulovat.

Předtím byl nemocný a tvrdil, že je zdravý, v posteli udržet nešel. Teď je zdravý a tvrdí, že je nemocný, z postele aby ho člověk tahal párem volů. Čert aby se v tom vyznal.

Comments are closed.