Mít svůj styl

„Stala jsem se vitariánkou“, řekla nám v sobotu Návštěva a místo polévky si na talíř nandala rozinky, fíky a oříšky.“Co to znamená?“ ptala jsem se.
„To znamená,“ bylo nám vysvětleno, „že nejim ani maso, ani mléčné výrobky, vajíčka a nesmím ani vařená jídla- zkrátka jím syrovou stravu rostlinného původu…“
„Co je to proboha zase za dietu!?“ kroutili jsme nad tím s Medvědem hlavou. Návštěvu už totiž známe- pokaždé když k nám přijede, tak tvrdí, že něco nejí. Pokaždé je to něco jiného. Minule když přijela, tak pro změnu nejedla vůbec nic, protože si zakoupila hubnoucí koktejly od jedné firmy s nevalnou pověstí.
Tentokrát tedy jsou v nelibosti bílkoviny.
„To není dieta, to je životní styl!“ byli jsme poučeni. „Návrat ke kořenům.“
„K jakým kořenům?“ ptala jsem se „Vždyť opice také jedí maso…“
„To tedy rozhodně ne,“ řekla mi Návštěva, která bude jednou učitelkou biologie, „opice jsou býložravci.“
Já, co jsem přečetla Tarzana, ale vím, že opice maso jedí a tak jsme se o tom všichni chvíli dohadovali, a Návštěva během té rozpravy sdlábla jednoho nanuka Míšu a jednoho čokoládového zajíce, samozřejmě zcela nerostlinného původu.
Přišlo mi to úsměvné a vzpomněla jsem si na jinou svojí kamarádku, která o sobě tvrdila, že je velmi ortodoxní židovka a když jsme šly spolu po Václaváku a proti nám šli nějací její známí z komunity, tak mi strčila do ruky svou klobásu z hořčicí a tvářila se, že ke mně nepatří, dokud nám nezmizeli z očí.
V neděli jsme si udělali výlet do nebližší Zoo a tam se rozsekl náš opičí spor- opice samozřejmě maso jedí!
Návštěva z toho byla tak v šoku, že přestala být vitariánkou…tak se s Medvědem sázíme co bude příště:-)

Comments are closed.