měsíc

Dnes je to měsíc, co se nám narodila Uhunka.Sžili jsme se. Uhunka je zlaté miminko, brečí jen když něco potřebuje, jinak o ní není ani slyšet. Možná proto se na ni Medvědovi podařilo v neděli zapomenout. Byla tu na návštěvě tchyně s manželem a po obědě jsme se domluvili, že vezmou s Medvědem děti ven a já se mezitím trochu prospím. Šla jsem tedy do ložnice nakojit a najednou slyším klapnutí dveří a podezřelé ticho. Kouknu z okna a vidím vzdalující se tři dospělé postavy, jednoho rošťáka na kole a jednu slečnu na tříkolce. „No to je teda dobrý, Housko, voni tě tady nechali,“ říkám Uhunce a jsem naštvaná, protože si myslím, že ve třech mohli zvládnout vyvětrat dětičky všechny.  Za chvíli slyším rachotit klíč v zámku a do dveří strká hlavu Medvěd. „Je Uhunka připravená? Já jsem jí tu zapomněl, tak jsem se pro ní musel vracet.“ To mě tedy nesmírně pobavil…ale časem si i on zvykne na to, že už je trojnásobným otcem. Pamatuji si, jak když se narodila Valerka, tak nás jednou jel vyzvedávat autem někam do obchodu, nebo k doktorovi a přijel jen s jednou sedačkou, protože na Valerínu prostě zapomněl…no, dnes už by se mu to nestalo, protože zapomenout na Krokodýlku se prostě nedá:-)

A na závěr jedno zachycení neopakovatelného okamžiku uplynulého víkendu:

3 Comments

  1. Martina napsal:

    Ta fotka nemá chybu ;) Sandro, jak spíte? Máte děti u sebe v posteli nebo spí ve svém pokoji? A mimčo v postýlce nebo s vámi? Já mám malou u sebe v posteli a občas v noci přebíhám k prostřednímu do jejich pokoje, když se mě v noci dožaduje, musím si k němu lehnout, a pak zase k miminu, občas je to noční maraton.

  2. Sandra napsal:

    Všechny tři děti mají postýlky v pokojíčku, ikdyž Verunka do ní zatím byla odložena asi 2x na 5 minut a v noci spí s námi. Valerka chodí ke mně do postele spát „po o“ ale jakmile je Vojta doma, preferuje spát s Vojtou v pokojíčku. Chodívala se k nám v noci dospat (někdy tedy to „dospání“ bylo třeba od půlnoci) tak jsem se celkem bála, jak se vyspím, až na mně bude z každé strany nalepené jedno dítě…ale v pohodě, s narozením Verunky nějak Valerína chodit přestala a vydrží v pokojíku až do rána. Takže spaní celkem v pohodě…tedy za cenu toho, že jsem vyměkla a spím s dítětem u prsu. K Vojtovi jsem ještě poctivě několikrát z noc vstala, vynaložila úsilí, abych během toho 20minutového kojení neusnula a vrátila ho pak do postýlky…teď už preferuji spánek před disciplínou:)

  3. mura napsal:

    jseš lepší. já začala spát do pasu nahá až se čtvrtým dítětem :)