Macecha

O víkendu jsme měli rodinnou oslavu- slavil se Medvědův úspěch. Měla jsem z toho trochu obavy, protože to byla první akce, na které se setkali oba Medvědovi rodiče se svými novými partnery najednou, jinak jsme dosud vše slavili odděleně. Medvěd ale tvrdil, že z toho má dobrý pocit a že to určitě dobře dopadne…a taky to dobře dopadlo. Myslím, že se bavili opravdu všichni.

Od tchýně s partnerem jsem dostala krásnou kytici růží za to, že jsem to Medvědovo učení přežila. (Jak občas o různých svých volbách zpětně pochybuji, tak tchýni jsem si vybrala opravdu dobře…a to nejen kvůli té kytce:)

Nová samice starého Medvěda se zdá být prima (on má ostatně starej Medvěd neuvěřitelně šťastnou ruku při výběru partnerek) a navíc je věkově přiměřená, takže to bude spíš babi, než teta. Jen jeden moment mě zarazil:

Večeřeli jsme a Vojta s malou Medvědovou seděli opodál u dětského stolečku. Najednou začal Vojta brečet, že ho malá Medvědová zatahala za vlasy (předpokládám, že ne jen tak sama od sebe, takže jí asi něco provedl. Nevím, neviděla jsem to, každopádně to zatahání za vlasy bylo podle mého zcela v normě běžného dětského vyřizování účtů) Šla jsem tam, abych mu to pofoukala a spolu se mnou se zvedla samice starého Medvěda, aby na malou Medvědovou výchovně zapůsobila (už to mi přišlo zvláštní, to by přeci měl řešit tatínek a ne macecha…ale budiž).

Omlouvám se, říkala malá Medvědová.

Omluv se ještě, řekla samice starého Medvěda.

Už jsem se omluvila…

Ty jsi ale zlá holka! řekla macecha takovým tónem, že i mě zamrazilo a malá Medvědová začala brečet…

A pak se samice starého Medvěda vrátila ke svému talíři a já si vzpomněla na mámu malé Medvědové a pomyslela si, co by tomu asi řekla, kdyby tuhle scénku viděla a pak jsem si ještě říkala, že bych se pos*ala, kdybychom se někdy s Medvědem rozešli a moje děti by pak měl na starosti někdo, kdo by se k nim takhle choval.

Copak čtyřletá holka může být zlá? Divoká, nevychovaná a rozcapená možná, ale zlá těžko…

Abych nekřivdila, umím si to představit i z druhé stránky a nebyla bych nadšená, kdybych těsně před padesátkou dělala náhradní maminku čtyřleté rozmazlené holce, kterou v rámci soutěže o oblíbenějšího rodiče už rok nevychovává pro jistotu vůbec nikdo. Navíc holce, která mýho chlapa bude ještě x let tahat do minulosti…

Mají to holt holky těžké obě… ale jen jedna z nich měla na výběr.

……………………………………………………………

Ale jinak to bylo prima, zahráli jsme si bowling a všem to hrozně šlo, protože mě všichni porazili (dokonce i Medvědův děda, kterému je přes 80) Vůbec to nechápu, přišlo mi, že mi to také docela šlo, pokaždé mi tam zbyla jen jedna, nebo dvě kuželky. Jak hráli ostatní jsem neměla čas sledovat, protože jsem musela fotit a asistovat při bowlení dětem, ale předpokládám, že všichni shodili pokaždé všechno, když jsem zůstala tak na chvostu. Budu muset víc trénovat:)

malí Medvědi na bowlingu

4 Comments

 1. Sejra napsal:

  Jů, sem moc rád, že používáš slovo rozcapená. My říkáme doma že sou kluci vycapený, ale smysl to bude mít asi stejný.

 2. jana napsal:

  No jo, to je pěkně smutné, když se rozejdou rodiče u takhle malého dítěte… (je to teda smutné vždycky, ale takhle ještě víc). Mají to těžké obě, ale dost soucítím s tou starší, protože z okolí znám podobné případy, a třeba vzít si někoho, kdo má děti (třeba malé) a pak s ním mít ještě vlastní je taky dost na zabití…

 3. Sandra napsal:

  Sýre, to bude mít jistě to samé slovo, jen lehce modifikované.

  Jani, ti lidé přeci vědí, že si berou člověka s dítětem/ dětmi a tuší, do čeho jdou. Já např. být svobodná a bezdětná, tak do toho nejdu stoprocentně, protože bych na to neměla…kdybych hledala partnera někdy v brzké budoucnosti, tak bych holt musela z nároků slevit a zabrousit do řad dětných, rozvedených…ale o to víc bych si dávala majzla jak se chová ten on k mým dětem, jak se chovají jeho děti k mým dětem a přemýšlela bych, jestli já budu schopná mít ráda jeho děti. Pokud by nefungoval jeden z těhle tří bodů, šla bych od toho. A kdybych hledala chlapa v padesáti, tak by mně tedy rozhodně nelákalo dělat náhradní maminku nějakému dítěti, které sotva odrostlo plínám. Také by mi asi trochu naskočilo varovné světýlko u chlapa, co má v takto pozdním věku takto malé dítě…vlastně když to tak po sobě čtu, asi bych po rozvodu zůstala určitě sama, protože jsem moc náročná… ale nějak mě ta představa neděsí:-)

 4. jana napsal:

  Aneb: Lásko, podívej, moje děti a tvoje děti mlátí naše děti… :D