kupa stížností a Valerčino dada

Medvěd včera v podvečer vyrazil autem do Hradce, dojel do Letňan, tak stál tři hodiny v zácpě, napsal tam třístránkovou žalobu a přečetl si novelu zákona, popojel půl kilometru, zjistil, že ti, co čekají kousek před ním tam stojí o tři hodiny déle, otočil to a v 10 večer přijel zpátky domů. Není nad večerní projížďku zasněženou krajinou!

Při té příležitosti jsme si společně zanadávali, jak nás to tu všechno štve. Proč je při hlášené sněhové kalamitě na celou Prahu 60 protahových vozidel? Nemohla by třeba v takové chvíli být povolána armáda, aby přiložila ruku k dílu?

O politice raději ani nepsat… dále mě v týdnu zaskočilo pár takových drobností, jako to, že tu úžasnou opencard (kterou si lze údajně zařídit po netu, haha) si člověk musí jet vyřídit na dopravní podnik. Novou tramvajenku mi oproti tomu před půl rokem vyřídili u nás na metru u okénka, takže v čem že spočívá ta výhoda změny?

U UPC jsme si objednali balíček televizních programů. Za výjezd technika si účtují 252Kč, technik přijel a ptal se mně kde máme zásuvky. Tak jsem mu je ukázala a on se mně optal která z nich je kabelová a do které že to tedy má zapojit. Zírala jsem na něj v úžasu, jak tele na nová vrata. Kdybych disponovala takovýmito znalostmi, živila bych se už dávno jako technik u UPC. Nakonec to nějak zapojil a říkal, že nám 10 dní poběží všechny kanály a pak to spadne a zůstanou jen ty, které máme zaplaceny. 10 dní to běželo, jak říkal, a pak to spadlo všechno, včetně těch programů, které máme zaplacené. Volala jsem na UPC a tam mi paní 15 minut (placeného volání) radila, jak si máme nainstalovat televizi poté, co mi znovu vyšle jakýsi kód. Medvěd to tu pak dalších 20 minut instaloval a klel u toho jako horník. Jinými slovy jsme zaplatili celkem asi 300Kč za službu udělej si sám ( a to jsem raději opomněla fakt, že 20 minut Medvědova pracovního času má hodnotu 600Kč, takže při příštím vyúčtování by nám měli z UPCčka ještě něco poslat)

Další vtipnou historku máme ze spořitelny, kde jsme si půjčovali jistou, ne zas tak velikou, částku jako překlenovací úvěr stavebního spoření. Papírování s tím bylo až běda a když nám to konečně po 4 měsících vyřídili, tak nám poslali na účet částku o 50 tisíc nižší. Prosímvás, kolik nám tam ještě zbývá vyčerpat peněz? psal Medvěd e-mail té dobré duši, co nám to vyřizovala. Už nic, už máte vyčerpáno. Tak nás to trochu šokovalo a chtěli jsme vidět vyúčtování, načež nám přišla odpověď- aha, tak jsem se spletla, máte tu ještě 49 tisíc (opět částka nižší, ale aspoň už ne o tolik. ) Omluva veškerá žádná, vyúčtování také dodnes nemáme. Představa, že si někdo nevšimne, že mu na účet nedorazila značná část půjčované částky je absurdní, takže nepředpokládám, že by šlo o záměr…ale na to, jak od nás chtěli doložit každej prd, tak v tom tedy mají pěknej bordel.

Všechno výše uvedené je v podstatě prkotina, ale poslední věc, o které chci psát, je dost smutná. Jedna naše známá, která pochází z mého rodného města, vezla před týdnem tatínka (necelých 50 let) do tamní nemocnice kvůli bolestem hlavy. Nemohl už ani komunikovat, tak si ji doktoři volali do ordinace, aby jim chodila tlumočit. Oběhla s ním oční, ORL, nikde nic nenašli. Nakonec to neurolog uzavřel, že to budou zaražené dutiny a že na to pomůže paralen a nějaké kapky. O 4 dny později, kdy už se nemohl ani hýbat ho odvezli do Prahy do ÚVNky, kde mu okamžitě operovali akutní nádor na mozku. Pozdě. Pak ten neurolog, co pochybil, několikrát volal mamince a omlouval se slovy- víte kolik já tu mám lidí s bolestí hlavy? To kdybych měl hned každého posílat na CTčko... No tak každého třeba ne, ale od toho je snad doktor, aby poznal, jestli má před sebou pacienta s migrénou, mozkovou příhodou, nebo bůhvíčím. Jinak by se doktoři rovnou mohli zrušit a léčil by se každý sám. A když má před sebou chlapa, který je běžně schopen vykonávat náročné zaměstnání a ze dne na den ze sebe není schopen ani vypotit souvislou větu, tak bych ho já- laik- asi na nějaké další vyšetření poslala. Nebo bych mu to min. nabídla jako možnost, jestli si to nechce zaplatit, pokud jsou problémem finance a nějaký počet doporučení na CT, který ten doktor může za rok předepsat…. jenže to pravděpodobně nejde. Co jsem slyšela, tak prý ani nejde, aby si někteří pacienti sami zaplatili potřebnou operaci, když už je ten onen rok stopstav, protože došly prachy. Nemůžou, protože by tak předběhli ty ve frontě, co jsou před nima a operaci si zaplatit nechtěj/nemůžou/neví o té možnosti, protože jim to nikdo nenabídl. Všechno by člověk chápal, ale tohle nepochopím.

Konkrétně tomuto pánovi by těch pár dní navíc stejně asi nepomohlo, ale spíš je hrozné, že zdravého člověka honí po všech čertech- ty dny, co nejsem ve škole, jsem u doktora a to mám přitom naprosto bezproblémové těhotenství, i obě děti bývají zdravé…ale když pak člověku skutečně něco je, tak se stejně pomoci nedočká.

Také jsem si při té příležitosti vzpomněla, jak můj nevlastní děda komentoval, když jsem celý den pobíhala po Praze a sháněla doporučeníčko do nemocnice, protože už jsem měla několikátý den intenzivní křeč v noze a když jsem se pak i s doporučeníčkem do té  nemocnice dostavila, tak mi doktor přes sestru vzkázal (aniž by mě viděl) že křeče v noze jsou v těhotenství normální a že mám přijít za měsíc. Děda tehdy říkal, že tím oni si ty pacienty pěkně protřídí. Někdo jim během toho čekání na léčbu umře, jiný se uzdraví sám….

Ale aby to neznělo tak pošmourně, tak může být i výrazně hůř, jak píše Ostrovanka zde. Tím by měl člověk utěšovat…

Také uvidíme, co to s českým zdravotnictvím udělá, až nám všichni tito „lékaři“ emigrují…. mimochodem, výborně ten hromadný exodus popsal dfens:

Lékaři emigrují, protože mají malý plat. Učitelé emigrují, budou německé děti učit hychykyrydytyny. Hasiči emigrují. Kuchaři emigrují, ano, ten kokot Babica taky. Nikdo tu nezbyde, jen kurvy, policajti, novináři a sociální demokrati.

………………………………………………………………………….

Jo, a nakonec to, o čem jsem chtěla psát úplně původně, než jsem se začla rozčilovat. Valerka má takový speciální talent na skládání puzzle, ještě to ani jednou nesložila správně, ale zato co výtvor, to originál. Razí heslo všechno jde, když se chce…no a když to nejde po dobrým, tak po zlým to půjde určitě. Za pomoci své křehké dívčí nožky je schopná napasovat cokoliv kamkoliv. Naše malá dadaistka.Včera jsem pár kousků vyfotila (jo, mám nový foťák, ale zatím spolu moc nekamarádíme).

Vojta pro změnu staví z kostek různé prapodivné komíny, na kterých visí sanitky, apod. Každý výtvor vypadá jinak, ale většina z nich se jmenuje bonifon.

Po kom ty děti jenom jsou!

…A teď mně omluvte, jdu si vytvořit nějaký bonifon.

P.S. Hezký článek od Sejra zde.

4 Comments

 1. Nz napsal:

  Bonifony stavím já, děti (bez fantazie, tss) mi sanitky z komínů sundavaj s opovržlivým pohledem. Manžel skládá puzzle, po roce denního tréningu se s 48mi dílky dostal pod 15 minut, občasné dadismy se mu ale i tak nevyhnou.

  S tím nemocným, zemřelým pánem mě to mrzí. Před 4mi lety jsem prodělala mozkovou příhodu- ochromla mi polovina těla, nemohla jsem mluvit, dočasně jsem oslepla, no sranda. Odvezli mě na cétéčko, tam se mně paní zeptala, kdy jsem měla poslední menses. Odpověděla jsem, že před rokem a půl, páč jsem byla pár měsíců po porodu, ona mi napsala žádanku na ct, že mám přijít, až dostanu menses, že plodné ženy smí na ct jen do 7.dne po skončení ms. A poslali mě domů…

  Neuroložka mi řekla, že to mohlo bejt cokoliv od migrény přes mrtvici po nádor, ale že bez cétéčka nemůžou nic dělat. Ms jsem se nedočkala, páč jsem za 14 po té otěhotněla. Takže ani CT. Zřejmě taky doufali, že se vyselektuju, a ono jo, uzdravila jsem se sama:DDD

 2. Ivuška napsal:

  Už se těším na vlastní děti, koukám, že se člověk jenom prohýbá v zádech, občas i smíchy :D

 3. jana napsal:

  Chacha, Valerka je bezkonkurenční! Moje dcera je poslední dobou jako šílená, ale tohle ji zatím nenapadlo :)

 4. Sejra napsal:

  Operaci si zaplatit nemůžeš.
  Taky to nechápu – né že bych volal po placeném zdravotnictví, ale ta možnost by tu mohla být. Chceš kyčel? OK, budeš čekat rok, chceš ho hned? vyndej z kešeně 50 000,- a jdeš příští týden. Věřím, že by spousta lidí ty prachy vyndala a tím by se zkrátily čekací lhůty pro ostatní:-)) Stejně jako u zubaře – chceš tam černou blombu zadarmo nebo bílou za 600,- ? A člověk si může vybrat.