hypochondři (365/17)

Posledních pár dní je z nás hotový Dream Team. Kudy chodíme, tudy hekáme. Mně se snad přeskládávají všechny kosti v těle, hrají tam škatulata škatulata, hejbejte se. Čímto, že všechny tyto těhotenské „radosti“ člověk tak rychle zapomene? Já si tak nějak matně vybavovala, že poslední dva týdny do porodu byly hrozné, ne že poslední dva měsíce do porodu byly hrozné. Nebo prostě stárnu…

Stárneme tedy všichni, Medvěd si byl minulý týden zahrát basket a od té doby má namožených asi 130 různých svalů, o kterých už ani netušil, že je má…

Vojta si zase stěžoval přes spaním, že ho bolí ucho, tak už jsem se děsila, že se z toho vyklube zánět středního ucha a že zase budeme (pro změnu) trčet doma… ale nakonec si vyžádal náplast, zalepil si to naprosto unikátním způsobem a spokojeně usnul.

Jedinej, kdo si vůbec na nic nestěžuje, je Valerka. Ta se statečně vypořádala s dvojnásobným počtem pupínků v polovičním obvyklém čase- zuřivě si strhala všechny stroupky, na které dosáhla (ale i přesto už má pleť skoro čistou, Vojta je na tom paradoxně hůř.) Výkřikem „loupa dáda“ se domáhala toho, abychom jí oloupali stroupky na zádech, kam si nedosáhla. Nad pupíkem si vytvořila hotový kráter, pak se nahlas podivila-“ já tam mám díu“, vyžádala si náplast, zalepila si díu, spokojeně se zachechtala a usnula též.

Náplast je prostě univerzální medicínou na všechny možné neduhy…

8 Comments

 1. Nz napsal:

  ucho už jsme náplastí taky léčili, ale nejkurióznější místo vyléčené náplastí byla opruzená pipina( ne moje!)… Tak se hojte a Ty vydrž!

 2. Sandra napsal:

  Tyto poznatky o zázračné moci náplastí se nám budou ještě velmi hodit, až všichni doktoři odejdou za hranice, nemocnice se zavřou a pacienti se budou léčit sami:)

 3. mura napsal:

  mozna ti naplast pomuze posunout termin porodu, kdyby teda ty nemocnice jeste nebyly v provozu :D

 4. Sandra napsal:

  No to tedy nevím- já se teprve nedávno dozvěděla, že některé ženy, kterým hrozí předčasný porod, zašívají. To mi přišlo docela brutální, ale umím si představit, že to může fungovat, s náplastí bych asi neuspěla:)

 5. To se mi líbí. To má styl… Já chci taky takovou barevnou a přes ucho :-)

 6. Sandra napsal:

  Žrádlo, není problém, takovou pěknou barevnou koupíš v každé lékárně a zalepit si můžeš klidně uši obě, aspoň ti do nich nebude foukat:)

 7. Sejra napsal:

  U nás náplasti taky fungovaly. Ovšem do té doby, než Z. naše děti začala očkovat sama. To už pomáhaly jedině nákupy hraček (typicky spiderman).

  A já byl fčera očkovanej taky – v kuchyni, vlastní žena mi vbodla injekci proti klíšťové encefalitidě a dostal sem taky náplast s medvídkama:-))) (Já jako bolestné vyžadoval panáka, ale neuspěl sem…)

 8. Sandra napsal:

  Jsi statečný, Sýre, panáka bys zasloužil…ale tak náplast s medvídkama také není k zahození:)