Co nového

O víkendu vařil Medvěd. Výsledkem byly špagety s bolognskou omáčkou a byly moc dobrý, ale to, co tu chci popisovat není chuť špaget s bolognskou omáčkou, ale Medvědův vymakaný systém přípravy.

Když jsem přišla do kuchyně, na první pohled se zdálo, že na sporáku se vaří nudle a ve dřezu je kopa nádobí. Omáčka nikde. „Mám začít dělat tu omáčku?“ Ne, ne, dobrý, mám to pod kontrolou.“ „Tak mám připravit talíře?“ „Ne, ty já už nahřívám.“ Koukám, nechápu, neřešim.Pak Medvěd vezme hrnec špaget, sleje horkou vodu do cedníku, pod cedníkem ve dřezu má nachystanou sklenici s omáčkou, kterážto se tímto procesem ohřeje a pod omáčkou jsou dva čisté talíře, které se tekoucí horkou vodou nahřály. A tak Medvěd jedním pohybem, připravil oběd:-)

Pak mě čekalo o víkendu milé překvapení, protože když jsem si nesla k televizi koš s asi třihodinovým žehlením, tak se ho chopil a prohlásil- ukaž, já to vyžehlim! To mi tedy, vzhledem k tomu, že v životě nevyžehlil ani kapeník, vyrazilo dech. Medvěd se jen zašklebil a řekl- to je odměna za věrnost! (Aspoň k něčemu jsou ty reklamy dobrý.)

Jinak je u nás za poslední dobu novýho to, že Vojta hrozně vyspěl, už si umí na požádání přinést boty, svetr, pití, rozpozná svoje plyšáky jménem, ví kde má ouško, pusinku, nosánek, ví kde má krteček očičko, pořád telefonuje a vydává u toho zvuky jako haló haló a když mu řeknu- teď udělá krteček haló haló, tak dá telefon k uchu krtkovi. Také se pěkně rozchodil- ráno mi přinese do postele boty a svetr a ukazuje na dveře, že teda jdeme ven. A tak dále, já chápu, že ti z vás, co už mají druhé, třetí, čtvrté, páté dítě, tak už se jen shovívavě pousmějí, ale my, nadšení prvorodiče jsme ze všeho úplně hin.

Medvěd byl předevčírem v Praze na nějakém filmu ze kterého si odnesl poučení „že člověk nesmí v životě promeškat ani jednu erekci.“ Až si pro nás přijde, nebo než si pro nás přijde, nebo tak nějak se ten film jmenoval. A tak teď žijeme s heslem „Už ani jedna erekce nazmar!“ Skutečně úžasný, jsem nadšená, příště mu ty filmy budu muset předvybírat:-)

Comments are closed.