Archive for Červen 2012

Chráněno: Pilsen

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


Přečteno- Cesta zpátky

Cesta zpátky je jednou z prvních Remarquových knih (vyšla v r. 1931) a je příběh mladých německých vojáků, kteří se vracejí z prohrané války domů. Continue reading ‘Přečteno- Cesta zpátky’ »

Přečteno- Jiskra života

Jiskra života- podle mého názoru nejtypičtější Remarqueovo dílo. Continue reading ‘Přečteno- Jiskra života’ »

Přečteno- Čas žít, čas umírat

V tomto červnovém týdnu se urodilo spousta literárních talentů…třeba já:-)…nebo E.M. Remarque. A tak bych tu během následujících pár dní chtěla připomenout pár jeho děl, kterým táhne na šestý křížek, ale zub času je pranic neohlodal.

Čas žít, čas umírat vypráví o životě mladého německého vojáka Ernsta Graebra, který se po několika letech strávených na frontě vrací domů na dovolenou. Continue reading ‘Přečteno- Čas žít, čas umírat’ »

Chráněno: muzejní den, muzejní noc

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


přečteno- České výpečky

České výpečky novináře Martina Daneše mají podtitul Kronika let 1989-2005 v 17 obrazech, což je samo o sobě vypovídající. Continue reading ‘přečteno- České výpečky’ »

Na Svatým kopečku u kostela, bim bam, bim bam, jó u kostela…a nejen tam.

A nakonec ještě o návštěvě Olomouce, ať to mám pokupě, než odfrčíme za dalším dobrodružstvím. Continue reading ‘Na Svatým kopečku u kostela, bim bam, bim bam, jó u kostela…a nejen tam.’ »

návštěva Karviné

Karvinou mám poměrně prochozenou, jezdili jsme tam každé léto za babičkou, ale letos jsem ji poprvé prozkoumávala z pozice matky s malými dětmi. A nutno říct, že tam po této stránce chcíp pes. Continue reading ‘návštěva Karviné’ »

přečteno- Krvavá královna

Jeanne Kalogridis napsala poutavý román o silné osobnosti na francouzském trůnu, Kateřině Medičejské. O té se obvykle nemluví příliš lichotivě, protože se jí připisuje zásluha na Bartolomějské noci a spoustě prolité krve, ale Kalogridis se rozhodla touto knihou tento stereotyp trochu narušit a napsala příběh z Kateřinina úhlu pohledu. Continue reading ‘přečteno- Krvavá královna’ »

Chráněno: Ostravo, Ostravo, město mezi městy

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo: