Archive for Květen 2012

Chráněno: květnový pel-mel

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


Nalelůjá

Tak zase jednu- dle mého názoru povedeně přetextovanou- písničku (až na to Nalelůjá…v této verzi alespoň Lucka zpívá Nalelůjá, Alelůjá… když zpívá živě, tak tam to Nalelůjá má v každé sloce 4x. Chápu, že slova začínající na samohlásku nemají ten správný odpich, ale to je tak těžké vyslovit Haleluja?)

přečteno- Pobřeží v plamenech

Román Wilbura Smithe Pobřeží v plamenech se odehrává na sklonku 1. světové války a dal by se rozdělit do tří tématických částí. Continue reading ‘přečteno- Pobřeží v plamenech’ »

přečteno- Deník zoufalého otce

Bezvadná a vtipná knížka Sama Holdena o otci na rodičovské dovolené, se celkem přiléhavě jmenuje- Deník zoufalého otce. Hlavní hrdina, který se stejně jako autor nazývá Sam Holden, je poradcem pro řízení. Respektive byl poradcem pro řízení, než dostal výpověď. Vyhozen byl z poněkud žinantního důvodu a to sice toho, že se hrabal kolegovi v poště. Touto ostudou se jeho možnosti uplatnění, na beztak prořídlém až skoro neexistujícím trhu práce, smrskly na minimum.
Jak z této nepříjemné situace ven vyřeší briskně Samova manželka Sally- do práce se z mateřské dovolené vrátí ona a Sam se postará o jejich dvě malé děti, Petera a Daisy. Sam z tohoto návrhu rozhodně není nadšený…ale ne že by si mohl příliš vybírat.   Continue reading ‘přečteno- Deník zoufalého otce’ »

Chráněno: Koněpruské jeskyně a pohádkový Beroun

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


přečteno- Dům Páně

Dům Páně Samuela Shema je přelomová kniha z lékařského prostředí. Kniha, kterou když přečtete, tak se raději zastřelíte, než byste se ještě někdy nechali hospitalizovat. Kniha, která je psána s nadsázkou, ovšem zdaleka ne tak velikou, jak by si pacient přál. Continue reading ‘přečteno- Dům Páně’ »

Chráněno: pálení čarodějnic 5x jinak

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo: