Archive for Duben 2012

Chráněno: svatba a jiné zážitky na Chvalské tvrzi

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


Chráněno: reportáž z pražského skautského dne

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


přečteno- Nářek vlků

Nářek vlků- napínavý román Wilbura Smithe. Příběh, který nám Smith vypráví, začíná v roce 1935  v Dar es Salaamu, hlavním městě Tanganiky, kde se setkávají anglán Gareth Swales a yankee Jake Barton jako dva konkurenti v dražbě o několik polorozpadlých obrněných transportérů z 1. světové války Continue reading ‘přečteno- Nářek vlků’ »

malé reklamní okénko

Teď bych tu chtěla udělat trochu reklamu jedné mé osobě blízké, až nejbližší. Pokud byste rádi zlepšili svůj zrak, zbavili se brýlí, či omezili svůj počet dioptrií, tak mrkněte sem. Speciální cvičení podle metody Meira Schneidera, hustého týpka, který se narodil jako slepé dítě hluchým rodičům (život v rodině, kde dítě rodiče nevidí a oni ho neslyší popsal v knize Sebeléčení, můj život a vize) a přestože doktoři považovali jeho stav za neměnný, pomocí speciálních posilovacích cviků dokázal svůj zrak zlepšit natolik, že může číst bez brýlí, řídit auto, a podobně. Od něho osobně  Hana Maslowská v Americe získala jeho know- how a teď tedy díky jejím kurzům máte šanci svůj zrak zlepšit i vy!:-)

přečteno- Terezka Martinová

Útlá knížka Marie Holkové (1908-2002), kterou mi naši zapůjčili s tím, že si tím mám kompenzovat tu nedávno přečtenou sérii Simony Monyové, vypráví o dětství a dospívání Terezie Martinové- sv. Terezie z Lisieux. Continue reading ‘přečteno- Terezka Martinová’ »

přečteno- Poselství od protinožců

Příběh vycházející ze skutečných zážitků Marlo Morganové, americké lékařky, které po pár letech úspěšné práce s australskými míšenci zavolá domorodý pouštní kmen, že pro ni má dar. Continue reading ‘přečteno- Poselství od protinožců’ »

Chráněno: akční víkend

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


přečteno- Volání na ďábla

Americký dobrodruh Flynn O´Flynn se v roce 1914 pohybuje po březích východní Afriky. Bezpečně usazen na portugalské straně řeky Rufiji, proniká na druhou stranu, do německého území, kde loví slony a následně kšeftuje se slonovinou. Tím dohání k šílenství komisaře Fleischera, který má tuto část německého území na povel. Continue reading ‘přečteno- Volání na ďábla’ »

Chráněno: Giganticky pravná Matějská

Tento příspěvek je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím heslo:


přečteno- Pátá hora

Pátá kniha od Paola Coelha vypráví příběh proroka Eliáše, se kterým se setkáváme v okamžiku, kdy spolu s levitou, schovaní ve stáji, čekají na smrt. Vojsko krále Achaba a královny Jezabel prohledává domy a má za úkol zabít všechny proroky, kteří se nezřeknou víry v Hospodina. Continue reading ‘přečteno- Pátá hora’ »