Archive for Září 2011

Ta druhá Šumava

Takže léto je definitivně za námi a s ním i poslední dovolená. Continue reading ‘Ta druhá Šumava’ »

Přečteno- Slib

Zaběhnutý řád věcí, jemuž jsme přivykli, se kolem nás měnil. Continue reading ‘Přečteno- Slib’ »

jauvejs

Dneska ráno mi na noze vypálili 16 bradavic. Auvajs. Doufám, že tu kožařku v Hradci, co mi před rokem řekla, že se bradavice na noze nevypalují, poštípaj blechy. Continue reading ‘jauvejs’ »

Přečteno- Vyvolení

„Poslouchej mě, Reuvene. Talmud říká, že člověk by měl pro sebe udělat dvě věci. První je najít si učitele. Pamatuješ si tu druhou?“
„Vybrat si přítele,“ řekl jsem.
„Ano. Víš, co je to přítel, Reuvene? Jeden řecký filosof řekl, že dva lidé, kteří jsou si opravdovými přáteli, jsou jako dvě těla s jednou duší.“
Přikývl jsem.
„Reuvene, jestli můžeš, udělej si z Dannyho Saunderse svého přítele.“
Continue reading ‘Přečteno- Vyvolení’ »

prvého září

Dnes je to deset let, co jsem prvého září se školní brašničkou na zádech naposledy chvátala vstříc branám ústavu, abych stihla zasednout do lavice dříve, než začne projev pana Zemana, blahé paměti ministra školství. Deset let… herdek, to ten čas letí. Nicméně prvního září se mě týká stále… Continue reading ‘prvého září’ »

Přečteno- Noc nad oceánem

První civilní lety mezi USA a Evropou zahájila společnost Pan American v létě 1939 na létavých člunech Boeing 314. Éra létavých člunů byla velmi krátká- poté, co Hitler obsadil Polsko byla linka pro civilisty zrušena a během války se všude možně ve světě vybudovaly betonové přistávací dráhy a tak výhoda létavých člunů- mohly přistávat na vodě- byla tatam. Kniha Kena Folleta Noc nad oceánem vypráví o fiktivním posledním letu Clipperu, který se uskutečnil pár dní poté, co Británie vstoupila do války. Continue reading ‘Přečteno- Noc nad oceánem’ »