Archive for Leden 2011

Přečteno- Srdce na udici

Osm povídek Hany Andronikové s názvem Srdce na udici, se mi snad líbilo ještě více, než její prvotina Zvuk slunečních hodin.

Continue reading ‘Přečteno- Srdce na udici’ »

můj názor na lékařský exodus

Přestože nic není staršího než včerejší zprávy a pravděpodobně už je zase všechno jinak, dozvěděla jsem se včera, že od 1.3. bude zavírat porodnice Bulovka, kam jsem registrována k porodu. Continue reading ‘můj názor na lékařský exodus’ »

slavení a skuhrání

Včera slavil Vojtíšek se svými kamarády narozeniny…a jak jsme se toho báli, tak to bylo nakonec úplně v pohodě. Continue reading ‘slavení a skuhrání’ »

vrby a budky podruhé

Letos ty Vojtovy oslavy nějak neberou konce. Včera přijela babička-tchýně s manželem a její tatínek s přítelkyní, tak to bylo veliké. Zjistila jsem, že jsem schopná uvařit poživatelný, snad i chutný oběd o dvou chodech pro 8 lidí, čímž velmi stouplo mé kuchařské sebevědomí. A jinak jsme opět navštívili výstavu Vrby a budky a Valerína ji opět celou prospala… Continue reading ‘vrby a budky podruhé’ »

365/21

oslavenec marod

Vojta už je třetí den marod… Continue reading ‘oslavenec marod’ »

Přečteno- Stalo se prvního září

Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) je kniha, za kterou její autor Pavol Rankov převzal spousty ocenění. V loňském roce byla přeložena do češtiny, aby- jak píše na zadní straně Jan Rejžek- se s ní mohla seznámit i ta část české veřejnosti, která z nějakých důvodů (už?) nečte slovensky. Continue reading ‘Přečteno- Stalo se prvního září’ »

hypochondři (365/17)

Posledních pár dní je z nás hotový Dream Team. Continue reading ‘hypochondři (365/17)’ »

vrby a budky (365/16)

Je krásně a na lavičkách se objevilo spoustu živých soch, které se zavřenýma očima nehybně nastavují tvář slunci. Každý paprsek uprostřed zimy se počítá. V botanické zahradě je od včerejška výstava ptačích budek a krmítek, potrvá až do 27. února a vstup je zdarma. Continue reading ‘vrby a budky (365/16)’ »

voda, kachny a rybky (365/15)

Miluju jaro…jo, já vím, že ještě není, ale aspoň ta iluze. Miluju iluzi, že přišlo jaro. Roztál sníh a hladiny řek stouply, Continue reading ‘voda, kachny a rybky (365/15)’ »