Archive for Prosinec 2010

poslední letošní

Maminko, já si vezmu za manželku tebe.

Vojtí, to nepůjde, mně už si vzal tatínek.

Tak Valerku.

To také ne, Valerka je tvoje sestřička.

Vojtíšku, proč pláčeš?

Protože si budu muset vybrat manželku a já nevím jakooouuuu.

Některá životní rozhodnutí holt vyžadují hodně času. Continue reading ‘poslední letošní’ »

o snech, výkalech a genech

Děti ve školce malovaly vánoční stromeček a mé drahé dítě nakreslilo toto: Continue reading ‘o snech, výkalech a genech’ »

bilance

Každý rok se v prosinci obvykle věnuji bilancování toho, co se mi zadařilo, co se mi zadařilo méně, co se mi nezadařilo vůbec, co jsem kompletně podělala…letos mi facebook ušetřil práci a udělal to za mne:-) Continue reading ‘bilance’ »

pár prosincových střípků

Kdo se moc ptá, moc se dozví a tak jsem se na první dotaz, co by chtěl Vojta od Ježíška dozvěděla, že nějakou malou lampičku, co nesvítí, na druhý dotaz mi řekl že želvičku a protože jsem si nebyla jistá, jestli myslí domácího mazlíčka, nebo plyšáka, tak jsem se trochu hloupě zeptala- živou? A protože na stupidní otázky padají často stupidní odpovědi, tak mi Vojta odvětil- ne, živou ne, mrtvou. Jelikož mne nelákala představa, že budu obíhat zverimexy a dotazovat se jestli nemají navíc pár mrtvých plazů, a nefunkční svítidlo se mi pod stromek také balit nechtělo, rozhodla jsem se to dále neponechávat náhodě. Continue reading ‘pár prosincových střípků’ »

sněží, sněží, mráz kolem běží

Ještě krásnější prosincový zážitek, než stát za oknem a z teplíčka domova pozorovat Ladovskou zimu je pozorovat dětičky, co sotva začínají rozum brát, jak stojí za oknem a z teplíčka domova pozorují Ladovskou zimu. Ních, vzdychala okouzleně Valerka, když se stromkům, které nám rostou před okny, vytvořily bílé sněhové čepice. Vzpomněla jsem si v tu chvíli, jak sice u jiného okna, ale ve velmi podobné situaci výskal před dvěmi lety Vojtíšek- mami, tati, něží!! A ještě rok zpátky stála malá Malá Medvědová u okna a křičela Omejoj!! (chumelí- má mamku učitelku, tak se vyjadřuje sofistikovaněji:)

Zážitek jiného druhu pak ovšem je, když člověk opustí teplo domova a tu Ladovskou zimu si jde vyzkoušet na vlastní oči, uši, nos, pusu a ostatní vyčnívající končetiny. Kdyby měl někdo zájem zjistit, jak to asi vypadá v pekle, mohl se přijít podívat na to, jak jsme šli dneska ze školky. Continue reading ‘sněží, sněží, mráz kolem běží’ »

kupa stížností a Valerčino dada

Medvěd včera v podvečer vyrazil autem do Hradce, dojel do Letňan, tak stál tři hodiny v zácpě, napsal tam třístránkovou žalobu a přečetl si novelu zákona, popojel půl kilometru, zjistil, že ti, co čekají kousek před ním tam stojí o tři hodiny déle, otočil to a v 10 večer přijel zpátky domů. Není nad večerní projížďku zasněženou krajinou!

Při té příležitosti jsme si společně zanadávali, jak nás to tu všechno štve. Continue reading ‘kupa stížností a Valerčino dada’ »