Archive for Říjen 2010

o dětech…všech třech

Maminko, rozhlídnul se včera Vojta v lese, tyhlety stromy mají ještě říjen, ukázal na ty, co měly koruny poseté barevným listím, a tamty, mávnul směrem k holým větvím, už mají listopad. Přišlo mi to jako zajímavá úvaha, obdobně je to možná i u lidí- já kupříkladu mám sotva konec léta a někteří jiní už nakupují na vánoce. Continue reading ‘o dětech…všech třech’ »

sto zvířáků k státnímu svátku

Medvěd si z Ostravy přivezl CDčko skupiny nazvané Sto zvířat. Dělala jsem si z nej legraci, že je málo doma, že kdyby tu byl víc, že by by měl zvířáků až po krk a žádná další už by si nekupoval…ale je to docela dobrý CDčko, posuďte sami:) Continue reading ‘sto zvířáků k státnímu svátku’ »

naprd

Tak mi včera volali z gyndy, že mi přeci jen nevyšly dobře ty testy na downa Continue reading ‘naprd’ »

další ztracená holčička!

Ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová kritizuje policii za postup v pátrání po zmizelé devítileté Aničce z pražské Troji. Měla podle ní požádat veřejnost o spolupráci dříve než ve čtvrtek, když po dítěti pátrala od středeční třetí hodiny odpoledne, píšou dnes na Novinkách. Tím paní Baudyšová v podstatě potvrdila to, co si myslím také a co jsem tu psala minulý týden. Dnes se na Českobudějovicku ztratila další blonďatá 11 holčička…a zase ticho po pěšině. Nevím proč, ale mám pocit, že jestli ty případy spolu souvisí a řádí tu nějaký gang únosců malých blonďatých holčiček do zahraničí, nebo osamělý vlk- pedofil- zabiják, je to trochu důležitější zpráva, než to, že se Bartošová s Pomejem rozvedli a mělo by to být tapetováno ve všech novinách, v televizi, všude…:-(

Snad se Terezka najde, protože jestli se jedná o související případy, nedává to Aničce příliš mnoho šancí…

Výroční

Před pěti lety jsem na blog napsala povídku s názvem Život pod papouška. Medvěd, tehdy ještě cizí kluk ze vzdáleného města, si ji přečetl, zatoužil ten ryzí literární duch (to jako mně) poznat osobně a přijel za mnou následující den do Prahy … a začali jsme spolu chodit. Dnes už bych to asi napsala trochu jinak, ale čas se nedá vrátit a tak to tady je, to moje životní dílo, tak, jak jsem to tehdy vytvořila. Continue reading ‘Výroční’ »

Reality show s nejistým koncem

Není to ani týden, co měla pohřeb Sarah Scazzi, 15letá dívka z italského městečka Avetrana, která se pohřešovala od konce srpna. Continue reading ‘Reality show s nejistým koncem’ »

o těhotenství, volbách a čase, co příliš rychle utíká

Začínám mít pocit, že těhotenství je jedna taková veliká sázka do loterie s dost nejistým výsledkem. Upřímně řečeno nevím, kolikrát si ještě budu ochotná vsadit. Continue reading ‘o těhotenství, volbách a čase, co příliš rychle utíká’ »

černoch v pracovně

Dnes mi páni truhláři smontovali knihovní stěnu Continue reading ‘černoch v pracovně’ »

obtížní sousedé

Zatímco naše obydlí se stává postupně čím dál tím obyvatelnější, už si dokonce můžeme posvítit, nebo se zavřít na záchodě, problémy se sousedy neustaly. Continue reading ‘obtížní sousedé’ »