Archive for Květen 2010

srdcovka

Pro dnešek jedna srdcovka:

Continue reading ‘srdcovka’ »

Ze zpráv

No ne, právě se dozvídám, že pan Jiří Pernes byl odvolán z postu ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů. Ten člověk musí být skutečně zvláštní týpek. Přednášel u nás na fakultě, osobně mu vděčím za 8 kreditů, ale bylo to mých nejsnadněji získaných 8 kreditů za celou dobu studia. Zkušenost z jednoho semestru mám popsanou zde, v dalším semestru to vypadalo velice obdobně. A přitom takový sympaťák a rozený pedagogický talent…

Televizní realita

Tak přeci jen si ještě něco krátkého blognu:-)

Inspiroval mě k tomu článek Ostrovanky, ve kterém se dočteme jak, zatímco televize vysílají do celého světa přenosy z demonstrací, život obyčejných lidí v Řecku plyne poklidně dál, Řekové posedávají po kavárnách, pijí pivo, jedí zmrzlinu…

Tak jsem si vzpomněla na svou vlastní zkušenost s tím, jak působí zkreslujícím dojmem reporáže v televizi a jak se mohou od skutečnosti lišit. Continue reading ‘Televizní realita’ »

víkend v Plzni

Teta se strejdou a obě dvě sestřenky prokázali nebývalou odvahu a vzali si oba dva naše drahoušky na víkend k sobě. Po více než roce jsme měli konečně dva a půl dne jen sami pro sebe (tedy, kdybych měla počítat po jak dlouhé době jsme strávili víkend bez dětí, aniž bych byla těhotná, dopočítala bych se někam k jaru 2006)   a tak jsme odjeli do Plzně na wellness pobyt, který Medvěd dostal od jednoho klienta k narozeninám.

Continue reading ‘víkend v Plzni’ »

Na výletě- Stanovice

Nová křížová cesta mezi Stanovicemi a Žirčí hnula bůhvíproč spoustě lidem žlučí. Nejvíce se ozývaly názory že takovéto moderní sochy se do Braunovy krajiny vůbec nehodí a že za jejich odhalením těsně před minulými krajskými volbami byla nějaká snaha místní ODSky se zviditelnit.

Continue reading ‘Na výletě- Stanovice’ »

včera, dnes a zítra

Táta byl mezi 68 docenty, kteří byli včera v Karolinu jmenováni profesory. Jsme na něj moc pyšní.

Hledali jsme o tom s Medvědem večer nějakou zprávu v tisku, protože tam například natáčela televize, ale našli jsme toho žalostně málo, protože koho by zajímali nějací profesoři, když jistého čtyřletého Brita vyhodili už z pěti mateřských škol.

Continue reading ‘včera, dnes a zítra’ »