Archive for Leden 2010

modlitba

Asi zase začnu chodit do kostela…jak dlouho jsem nebyla, 15 let? Nějak tak… nebo se tam alespoň zajdu podívat. Vím o spoustě pro a spoustě proti, tak se budu zkoumat a uvidíme jestli po sčítání negativ a pozitiv budu v kladných, či záporných hodnotách:)

No a když už jsme u tohoto tématu, chtěla bych sem dát  krásnou Modlitbu, kterou napsal Antoine de Saint-Exupéry a pod kterou by šlo podepsat každé slovo.  Continue reading ‘modlitba’ »

padlý bojovník

Dnes jsme byli navštívit dvě holčičky a jednoho malého chlapečka (který byl ovšem tak hodný, že celou naši návštěvu prospal) a pak jsme se všichni vydali na procházku krmit kozy, oslíky a lamy…byl to den plný zážitků-  za vše hovoří fotka, kterou jsem vyfotila po návratu domů. Continue reading ‘padlý bojovník’ »

co se životem

Zážitky tohoto týdne

předevčírem:

Poraď mi, co mám dělat, chtěla bych dělat něco bláznivého, třeba prodávat květiny, nebo stavět školu v Africe, sdělovala mi kamarádka inženýrka, mladá perspektivní, bez závazků, po 5 letech náročného studia a s praxí v oboru.

včera:

… už mě ty věci začínaj fakt unavovat, asi se stanu umělcem a nebudu žít v materiálním světě. Mým cílem bude rozvoj duše, osobnosti a šíření poselství o vítězství duchovna nad materialismem. Jsem fakt unavenej a nasr… z těch věcí a nepořádku všude kolem, mám pocit, že to člověka jen zahlcuje a odvádí od ideí krásy, dobra a lásky k bližním…tak to byla pro změnu zpráva od Medvěda, který se 9 let soustavně připravuje na budoucí povolání advokáta. Continue reading ‘co se životem’ »

ztráta

To by byla prča, kdyby mi tu občanku teď někdo ukradl, nebo bych jí ztratila, napadlo mě tak po cestě z úřadu, odkud jsem si vezla průkaz s ustřiženým rožkem a potvrzeníčko o tom, že už jsem opět Pražanda. No a jak už to tak bývá, tak jakmile vás něco takového napadne, tak jste v háji, protože pravděpodobnost, že vás ta obávaná skutečnost nemine, hraničí téměř s jistotou.

Vařím a vidím, že Krokodýlka má něco v puse. Jdu jí to vyndat a ona to kancelářská svorka. Kde to vzala? divím se…a koukám, že celá taška je vysypaná na zemi, mimo jiné i doklady, peníze,… Sbírám a kompletuji a nechybí nic- vyjma občanky. Zbylo mi jen to potvrzeníčko. Nejprve jsem byla klidná- nebydlíme přeci uprostřed černé díry…ale po několika hodinách usilovného hledání mě klid opustil. Hledala jsem snad všude, odsunula jsem gauč, kuchyňské skříňky,koberec, ledničku (čímž jsem si vysloužila dunivé bušení do topení od sousedů a Vojtěch se psychnul, že si pro něj přišel čert a dobrovolně se odebral na kutě ještě před večerkou) a nic. Opravdu netuším, kam to Krokodýlka mohla schovat. Ona je v tom teď přeborník- strčí špinavou lžičku do šuplíku a zavře ho. Pak ho otevře- a lžička tam je. Zavře ho, otevře- a stále je tam. Zřejmě jí zajímá kdy přesně nastane ten moment, kdy ta špinavá lžička z šuplíku zmizí. Tuhle si někam deponovala kus mrkve a teprve po pár dnech, když získala požadovanou zelenou barvu, ji vyndala a jala se jí konzumovat. Teď asi čeká, co se stane s tím uschovaným průkazem…

Mám týden na to, abych ho našla, příští středu ho musím mít u zápisu do školky. Takže jestli ho do neděle nenajdu, budu muset jít v pondělí nahlásit ztrátu již neplatného občanského průkazu…a to bych si připadala jako hotentot.

Přečteno- Babičky

Po přečtení Opilých banánů jsem usoudila, že Petr Šabach je pánbůh a s radostí si zakoupila jeho další tři knížky…ale nevím, nevím. Možná jsem od toho příliš čekala…. Continue reading ‘Přečteno- Babičky’ »

ponocování

Krokodýlka vytuhla před pěti minutami, hodinu a půl do půlnoci. Takže to odhaduji, že mám tak hodinu a půl času do té doby, než se probudí a začne vřeštět, že chce jít ke mně do postele. Hodina a půl času. Co s tím?  Měla bych se učit. Měla bych dodělávat resty. Ve skutečnosti nejsem schopná dělat vůbec nic užitečného, oči se mi klíží. Bezcílně brouzdám po netu, nakouknu sem, nakouknu tam a hrozně se čílím, že nikde není nic nového. Běž spát! píše mi máma. Ale ne, ještě ne, ještě chviličku toho času, který je jenom můj, urvat pro sebe. Hodina a půl denně, kdy jsem někým jiným než matkou…

update, 22.57: tak pozor, změna, už je vzhůru. Zřejmě vytušila, že jsem čas, který mi věnovala, využila k tomu, že jsem jí tu pomlouvala…

Psaní ze šuplíku- Pohádka na dobrou noc

Bylo jednou jedno království a v tom království žilo spousta šťastných a spokojených lidí. Zdaleka ne všichni však byli stejně šťastní a stejně spokojení a proto v tom království vzniklo několik rozdílných společenských vrstev. Continue reading ‘Psaní ze šuplíku- Pohádka na dobrou noc’ »

narozeninová

Včera mělo to moje malé- velké sluníčko narozeniny. Třetí. Je to hrůza jak ten čas letí. Continue reading ‘narozeninová’ »

Přečteno- Vězeň z Bangkoku

Warren Fellows, který byl v roce 1978- kdy mu bylo 25 let- odsouzen za podíl na organizování obchodu s drogami vypráví svůj příběh. Dvanáct let strávil v thajských věznicích Maha Chai, Lard Yao a Bang Kwang- poté byl omilostněn. Jeho zážitky jsou ale zajímavé a bezesporu by bylo prospěšné, kdyby si tuto knihu přečetli všichni ti, kteří mají v úmyslu pašovat drogy z Thajska, či jiných, podobných zemí… Continue reading ‘Přečteno- Vězeň z Bangkoku’ »

školková

Za tři týdny jsou na Praze 8 zápisy do školek. Zjistila jsem to včera a trochu mě to hodilo do nepohody, protože jsem to nečekala. V Hradci bývají zápisy na konci dubna, tj. skoro pět měsíců před nástupem do školky, a i to mi přišlo docela zbytečně s předstihem. Musím do té doby vyřídit ještě spoustu věcí, změnit si adresu trvalého bydliště, najít si nového pediatra, … Continue reading ‘školková’ »