Archive for Květen 2008

Jsem těhotná

naše medvědí rodinka se v únoru rozroste o další Medvídě:-)

Festival v Březníku

Protože manželství se musí přinášet oběti, tak se Medvěd rozhodl obětovat a víkend jsme strávili na folkovém festivalu v Březníku. Bylo to super a já si to moc užila a teď tu pro vás zkusím popsat co mi uvízlo v hlavě
Ubytování jsem sehnala v Náměšti nad Oslavou, což je od Březníku kousek. Přímo na místě jsme nocovat nechtěli, protože jet s Vojtou pod stan nám nepříšlo moudré a chatičky už byly všechny obsazené. Tak jsem našla na netu kontakt na penzion (jméno penzionu vymazáno, protože objekt již provozuje někdo jiný, viz. komentář níže) a zabookovala nám tam jeden dvoulůžák. Hned poté, co jsme tam dojeli, tak nám paní majitelka vrazila klíče s tím, že spěchá na vlak a že až budeme v neděli odjíždět, tak jí máme hodit klíček do schránky, protože v neděli tam nikdo nebude. Vyinkasovala požadované love a odfrčela- teprve potom jsme zjistili, že nás za našich 760 kaček ubytovala v garáži. No, byla už jsem v té trampské pohodě, tak jsem se nenechala rozhodit a posmívala se Medvědovi, že je brůča ubručenej, když si zhnuseně utíral z rukou barvu, která mu tam zbyla poté, co se nechtěně otřel o zeď.
A tak jsme vyrazili směr Březník. Medvědovi jsem naštěstí vymluvila, aby jel v kaťasech s americkou vlajkou, protože „ti hippiesáci přece tu Amériku tak žerou“ a vymódil se jako kdyby jel na safari lovit slony. Chyběla mu ale zbraň a zdálo se, že by ji skutečně potřeboval- na obranu. „Ježišmarjá, ten chlap mi právě řekl ahoj a já ho přitom vůbec neznám!“
Ti, které jsem chtěla vidět, hráli až později večer a tak jsme se šli nejprve projít do lesa. Zrovna dohrávala písnička Medvědí kolotoč od Nešvilského krůžku a bylo hlášeno „A další písničku zahrajeme všem krásným ženám a dívkám…“ „Vidíš,“ říkám Medvědovi, „škoda že zrovna odcházíme, když hrají pro mne.“ A můj milující manžel mi odpověděl „to ne, pro tebe byla ta minulá písnička!“
A tak jsme se pěkně prošli. Trochu mě mrzelo, že z celé té akce čišelo, jak chce organizátor lidi pumpnout o každou korunu, kterou budou ochotni pustit. Ok, beru prachy za lístek, dražší jídlo a pití než obvykle, trochu sporné už mi přišlo vybírat 50 Kč za parkování v poli, ale korunu tomu zasadilo vybírání poplatku za záchod. Zřejmě jsem nebyla jediná, komu to vadilo, protože při cestě zpátky z procházky jsme potkávaly davy, které mířily očůrat nejbližší houští. Další výtka by směřovala k chování pořadatelů, kteří měli maso zdarma a vždycky, když se ořezávala kýta, tak se nahrnuli dopředu, ostentativně ignorujíc dlouhatánskou frontu hladounů. Ale za to, že jsem prostála celý konzert Wabiho Daňka ve frontě na prase může jen a jen moje nenažranost, nic jiného.
Moji chlapci si to nakonec docela užili, Vojta proháněl pejsky a házel s míčem s nějakými děvčaty…tedy, děvčata si házela míčem a poté, co se k nim Vojta přidal, už si moc nezaházela… a Medvěd se pořádně napucnul vším, co tamní stánky nabízely.
Když jsme přijeli zpátky do garáže, tak jsme zjistili, že topení netopí. To je dobrej fígl, vyinkasovat prachy a zdekovat se, takže kdyby si host náhodou chtěl na něco postěžovat, tak si může tak maximálně trhnout nohou. Ale poradili jsme si. Vojta se vytopil sám, protože ho dostihla reakce na očkování a naměřili jsme mu v noci 39 stupňů …no a my jsme s Medvědem srazili postele k sobě, vyhnali všechny myši a pavouky, přitulili se a zahřívali se tím, že jsme vymýšleli jak se té bábě revanžujeme. Napadlo nás třeba vymontovat všechny žárovky, nebo hodit klíč do kanálu, místo do schránky…ale nakonec jsme se na to vykašlali, tak ji aspoň budu pomlouvat kudy půjdu.
„Víš, že to byl pěknej víkend?“ říkal mi Medvěd po cestě zpátky „Jsem moc rád, že jsem jel, vždyť já jsem vlastně srdcem taky trampík…:-)“
Vojta je zlatej, jak je nemocnej. Spí, pak se nají, pomazlí a jde zase spát. Ne, že bych mu to přála, ale není to zas až tak špatné, pro změnu:-)
Jinak jsem dnes zažila trochu zklamání, protože jsem zjistila, že nejsem těhotná. Ne, že bychom už nějak aktivně pracovali na malém Vašíkovi, ale když už si ten test dělám, tak vždycky doufám, že bude nějakým omylem pozitivní. No nic, no, tak příště.

Co nového

O víkendu vařil Medvěd. Výsledkem byly špagety s bolognskou omáčkou a byly moc dobrý, ale to, co tu chci popisovat není chuť špaget s bolognskou omáčkou, ale Medvědův vymakaný systém přípravy.

Když jsem přišla do kuchyně, na první pohled se zdálo, že na sporáku se vaří nudle a ve dřezu je kopa nádobí. Omáčka nikde. „Mám začít dělat tu omáčku?“ Ne, ne, dobrý, mám to pod kontrolou.“ „Tak mám připravit talíře?“ „Ne, ty já už nahřívám.“ Koukám, nechápu, neřešim.Pak Medvěd vezme hrnec špaget, sleje horkou vodu do cedníku, pod cedníkem ve dřezu má nachystanou sklenici s omáčkou, kterážto se tímto procesem ohřeje a pod omáčkou jsou dva čisté talíře, které se tekoucí horkou vodou nahřály. A tak Medvěd jedním pohybem, připravil oběd:-)

Pak mě čekalo o víkendu milé překvapení, protože když jsem si nesla k televizi koš s asi třihodinovým žehlením, tak se ho chopil a prohlásil- ukaž, já to vyžehlim! To mi tedy, vzhledem k tomu, že v životě nevyžehlil ani kapeník, vyrazilo dech. Medvěd se jen zašklebil a řekl- to je odměna za věrnost! (Aspoň k něčemu jsou ty reklamy dobrý.)

Jinak je u nás za poslední dobu novýho to, že Vojta hrozně vyspěl, už si umí na požádání přinést boty, svetr, pití, rozpozná svoje plyšáky jménem, ví kde má ouško, pusinku, nosánek, ví kde má krteček očičko, pořád telefonuje a vydává u toho zvuky jako haló haló a když mu řeknu- teď udělá krteček haló haló, tak dá telefon k uchu krtkovi. Také se pěkně rozchodil- ráno mi přinese do postele boty a svetr a ukazuje na dveře, že teda jdeme ven. A tak dále, já chápu, že ti z vás, co už mají druhé, třetí, čtvrté, páté dítě, tak už se jen shovívavě pousmějí, ale my, nadšení prvorodiče jsme ze všeho úplně hin.

Medvěd byl předevčírem v Praze na nějakém filmu ze kterého si odnesl poučení „že člověk nesmí v životě promeškat ani jednu erekci.“ Až si pro nás přijde, nebo než si pro nás přijde, nebo tak nějak se ten film jmenoval. A tak teď žijeme s heslem „Už ani jedna erekce nazmar!“ Skutečně úžasný, jsem nadšená, příště mu ty filmy budu muset předvybírat:-)