Archive for Říjen 2006

Šťastné to město

…šťastné to město, to Brno- předevčírem jdu po Moraváku a hle- hrají tam Kameloti. Včera jdu po Svoboďáku a hle- hrají tam Kameloti….jojo, tady se tedy žije!!!:-)

Jó řidič, ten tvrdej chleba má

Trolejbus zastavil na zastávce, otevřely se dveře a od posledních dveří se spolu se zoufalým Au začlo dopředu posílat spěšné- „…dveře, zavřete dveře, paní tam má skříplou ruku…“

Řidič zareagoval a dveře se začaly zavírat. Vtom se od prostředních dveří začlo ozývat neméně naléhavé- „… ježiš pozor, otevřete dveře, vždyť jsou tu děti…“

A teď si ten řidič mohl vybrat- vzadu paní se skříplou rukou, uprostřed nastupující mateřská škola… není holt na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem:-)

Tak konečně bydlím v Brně

…byla mi totiž přidělena kolej…a to sice ne jen tak nějaká kolej, ale mně důvěrně známá kolej, na které jsem v prváku začínala.

Ehuch- včera se zrovna na pokoji řešilo, že si někdo natáčí a fotí děvčata ve sprchách a kdo by to tak asi mohl být….no jo, čas plyne, ale některé věci se prostě nemění:-)

Bohužel

Bohužel se mi letos nepodařilo dát dohromady rozvrh tak, abych mohla do Brna dojíždět jednou za týden a tak se tam budu muset na čás přestěhovat. Zanechat Medvěda, náš zbrusu nově zařízený byteček, psinu, kamna, zahrádku, soukromí, pohodlíčko,… a odjet do cizího města, kde nikoho neznám, od pondělí do čtvrtka tam přebývat…a hlavně si najít nějaké místo, kde bych mohla přebývat. Jak jsem totiž zjistila, tak sehnat nějaké ubytování za přijatelnou cenu v mém pokročilém stádiu těhotenství (tj. v momentě, kdy je každému jasné, že když si mě vezme do podnájmu, tak že se mu za dva měsíce odstěhuju) je takřka nemožné…
…sakra, že já měla ten dobrý nápad studovat v Brně!!

o jménech

zjistila jsem jednu zajímavost. Víte co se děje, když vyberete pro své dítě jméno, které není v kalendáři?


Měla jsem vždy za to, že je potřeba zajít na příslušnou matriku (což je ta, pod kterou spadá ta porodnice, ve které se dítě narodí) a tam vám vybrané jméno buď schválí, nebo zamítnou. Jak ovšem přesně tato procedura vypadá jsem se dozvěděla až včera po pečlivém nastudování daného tématu. Přijdete na matriku a tam se podívají do knihy Jak se bude Vaše dítě jmenovat? kterou napsala PhDr. Miloslava Knappová, CSc.

Pokud máte smůlu a jméno, které jste vybrali pro své dítě v uvedené knize není, musíte se se žádostí o znalecký posudek obrátit na jediného člověka, který má v tomto státě pravomoc o něčem takovém rozhodovat- na PhDr. Miloslavu Knappovou, CSc., soudní znalkyni v odvětví jazykovědy, jmenovanou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za posudek zaplatíte cosi v rozmezí 500- 1000Kč, nepodařilo se mi zjistit podle jakého kritéria se cena určuje, a rozhodně prý není pravidlem, že vám vámi vybrané jméno paní Knappová požehná.

Netvrdím, že by rodiče měli mít naprosto volnou ruku ve výběru jmen pro své potomky- umím si představit jací chudáci by pak, vzhledem k inteligenci našeho národa, běhali po světě…ale zase mi přijde divné, že o takovéto důležité věci má právo rozhodovat jen jedna jediná osoba a přes její názor nejede vlak… (paní Knappová je dnes již v poměrně pozdním důchodcovském věku- zajímalo by mě, jestli má tuto funkci svěřenou na doživotí- zřejmě ano, jak se zdá…)

Budu si tu knihu muset zapůjčit, abych věděla, jestli Markus je jméno povolené, nebo jestli bychom museli roztáčet kolečka byrokratické mašinerie….to bychom snad raději vybrali něco jiného, než se dohadovat s nějakou bábou…

Pěkný článek k tomuto tématu jsem našla na Blistech a také v Instinktu