Archive for Září 2006

Jména

Přemýšlíme dnes s Medvědem celý den nad tím, jaké jméno tomu našemu cvrčkovi dáme.


Ne že bychom snad neměli už šest měsíců vybráno- Vojtěch a Dorotka- ale dnes jsme zjistili, že sousedovic miminko, které nás o něco předběhlo se jmenuje také Vojtěch. Což o to, samo o sobě by to nebylo tak hrozné, zkrátka by byli Vojtové dva…jenže nám došlo v plné míře, že dalších pět jich potká ve školce a na každém pískovišti aspoň po jednom. Začali jsme tedy přemýšlet o tom, že k našemu častému příjmení by se možná hodilo nějaké méně časté jméno…jenže jaké? Zamítla jsem Medvědovi Ámose, Antonína i Pravoslava, takže zatím přichází v úvahu Norbert a Arnold… ale ještě budeme pátrat dál. Nějak se nejsem schopná rozhodnout- vždycky jsem si spíš myslela, že se moje dítě bude jmenovat Ondra, Lukáš, nebo Tomáš, takže nad Živanem, Zosimem a Zábojem jsem nepřemýšlela:-)

Co se Dorotky týče, to jméno se nejprve nikomu nelíbilo (kromě nás dvou) a když už se všichni s tou představou smířili, tak se pomalu přestává líbit mně. Což o to, Dorotka je hezký, ale Dorota zní blbě…sice by jí Doroto nikdo neříkal, ale stejně. Zvažovala jsem i obdoby- Dora, Dorothy, Dorotea, Dorothea…jenže pojmenujte dítě Dorothea Medvědová… Asi budeme ještě přemýšlet i o jiných možnostech… (ta holka má alespoň šanci, že se vdá, ale když pojmenujeme kluka Kvído Medvěd, tak nejspíš zůstane Kvído Medvěd až do smrti:-)

Novinky ve zkratce

To, že sem poslední dobou příliš nepíšu neznamená, že se nic neděje- právě naopak, děje se toho až moc. Neprve jsme s Medvědem celý srpen pracovali, teď mě zas čeká celý měsíc učení (bléééé), abych mohla dodělat poslední rok na škole, která mě absolutně nebaví- a navíc je ještě na druhém konci republiky (bléééé). Jsem absolutně demotivovaná…

Další smutná zpráva je, že jsme se museli rozloučit s  papouškem Kajdou.

…nebylo to zrovna snadné, přeci jen byl Kajda roky mým spolubydlícím- díky němu se člověk rád vracel i do těch nejhnusnějších podnájmů a „doma“ začlo být konečně někde jinde, než u rodičů… ale vím, že tam, kde teďka je, je mu 100% líp…
A aby nám nebylo smutno, tak jsme si pořídili psa…

A teď se musím jít učit, protože mám tento týden dvě zkoušky, které potřebuji udělat, jinak mě vylejou (což by mě zas až tolik nemrzelo, ale mrzelo by mě, že by to mrzelo všechny moje předky, kteří sází na genialitu svých genů ve mně:-)