Archive for Únor 2006

Bakalářka

Vzhledem k tomu, že na naší slovutné katedře se nevypisují témata bakalářských prací, měla bych si pomalu začít vybírat o čem že to budu příští rok psát. Nechtěla bych dopadnout jako někteří moji o rok starší spolužáci, kteří mají odevzdávat práci za dva měsíce a už od září se nejsou schopni vymanit z fáze opravdu-je-toto-dobré-téma-nebo-bych-měl-psát-raději-o-něčem-úplně-jiném?

Výběr je poněkud omezen faktem, že v naší krásné, mlékem a strdím oplývající zemi, je pramálo dostupné italské literatury.

Partyzánský odboj během druhé světové mi přišlo jako dobré téma… a skutečně. V Italském kulturním institutu v knihovně se to knihami o partyzánech, odboji a antifašismu jen hemží…skoro to vypadá jako by Italové během druhé světové vůbec nic jiného nedělali, než že bojovali proti fašistům…:-)

Satka

Třetím členem do party v našem vztahu je Satka. Ne že bych snad osobně měla tu čest, ale potkávám ji častěji, než kteréhokoliv ze svých přátel. Jedná se o bývalou Medvědovu holku. Mohlo by se sice zdát, že po tak dlouhé době, co už spolu nejsou, někam zmizí, ale ona ne- ona je stále všudypřítomná jako pánbůh!

Obkopují nás věci, co od ní svého času Medvěd dostal, všude jsou její fotky, jeho přátelé se s ní stále čile kamarádí, Medvěd sám se stále otáčí za každou ženskou, která je jí jen trochu podobná, atd. Dokonce i v jídelně na bývalém Medvědově působišti stále visí její fotka. Už týden pod ní obědvám a moc mi nechutná…

Mám občas takový pocit jako bych zacláněla na jejím místě…že kdyby se s ním nerozešla, tak touto dobou už spolu jistojistě bydeli a byli by svoji. Beztak už měli celou budoucnost kompletně naplánovanou…a pak najednou ze seriálu odešla hlavní hrdinka a tak se za ní rychle našla náhrada- něco jako když Veronika Žilková plynně nahradila Terezku Brodskou v seriálu Ulice. Ne že by si někdo lámal hlavu s tím, že jedna je bruneta a jedna blond…prostě prsk jí tam- a oni už si diváci nějak zvyknou.

Medvěd mi kolikrát vyčítá, že se stále ještě vídám s některými svými ex- partnery. Argumentuje tím, že on se se svými bývalkami taky nevídá… což je fakt- ale to, že nás Satka in absentia doprovází, ať se hneme kam se hneme, to je snad ještě horší.

hola, hola, škola volá

Tak jsem si chvíli udělala prázdniny, abych se opět mohla s nadšením sobě vlastním:-) usadit do školních škamen.

Ještě jsem si nestihla ani pořádně vybalit školní pomůcky a už jsem zjistila, že jsem ve spoustě věcí pozadu. Jak je to možné, když jsme pořádně ještě ani nezačali, na to se mě neptejte.

Co se autoškoly týče, jezdim jako drak. To znamená, že kde se objevim, tam lidi ještě pár nocí hrůzou nespí:-)

Ten instruktor, co jsem s ním včera jela, je už asi bez zaměstnání, protože se tvářil tak, že jestli tu jízdu se mnou přežije, tak nejprve obětuje z vděčnosti ovci, a hned potom dá výpověď.

Odešla nám naše nejlepší profesorka- celkem nečekaně a s jediným vysvětlením tím, že „lekce o pomíjivosti jistot je to nejcennější, co nám může tato Univerzita nabídnout.“ Je to smutný příběh…zejména nadšeni touto lekcí o pomíjivosti jistot musí být ti, co s ní mají rozepsanou bakalářku a mají ji za dva měsíce odevzdávat…

No nic, já se jdu vzdělávat.

Změna

Tak včera večer došlo ke změně…nejprve jsem si říkala, že celý předchozí článek smažu, ale nakonec jsem se rozhodla ho tam nechat- když už to tam jednou je…

Medvěd včera, poněkud nervně, začal prozkoumávat jak vlastně fungují těhotenské testy, kdy že se dá vlastně zjistit jak na tom jsme, atd. Bylo celkem evidentní kam tato diskuse směřuje…

asi si budeme muset to miminko ještě na chvíli rozmyslet- pokud tedy již není na cestě. Minimálně do té doby, než si i jeho tatínek bude jistý tím, že o něj opravdu stojí

…a to nejen tehdy, když mu zrovna stojí:-)

Jak jsme si přestali dávat pozor

…no, jak už nadpis napovídá, přestali jsme si dávat pozor. Bylo by asi fajn zde napsat, že to bylo po zralé úvaze, ale ve skutečnosti se ta úvaha odehrávala poněkud ve spěchu.

…zvažovali jsme to až dodatečně a dospěli k následujícím bodům

  • oba si umíme představit, že bychom spolu miminko měli
  • máme se rádi
  • máme kde bydlet
  • ne, že bychom se zrovna topili v penězích, ale jeden krk navíc by se uživit dal
  • nechodíme spolu natolik dlouho, aby se to obešlo bez námitek jeho rodičů
  • nemám dodělanou školu- a to by se zase neodbylo bez námitek mých rodičů
  • spousta párů se trápí půl života tím, aby nepočali, a druhou půlku života tím, že počít nemohou
  • chceme mít oba pět dětí a s tím se nedá začínat ve třiceti

…sečteno podtrženo nám to vychází tak, že to necháme na matce přírodě…

To mám dnes hromskej den

To mám zas hromskej den, smolnej den.

Medvěd mi odletěl do cizích krajů, zítra mám nejblbější zkoušku z celého semestru, ze které mě pravděpodobně vyhodí a budu tam strašit opět o rok déle, čeká mě dlouhá a bezesná noc, atd. atd.
Jak zlej sen je hromskej den

Krom toho má Medvěd v sobotu narozeniny a já pro něj nemám dárek, protože místo toho, abych se věnovala takovým příjemným činnostem, jako je vybírání dárků,tak se učim jak se řekne italsky červivé hovno. Ehuh!

…ještě takovej jeden a je se mnou ámen.

Tak mi zítra dopoledne držte palce!!!